Poniedziałek, 04 marca 202404/03/2024
690 680 960
690 680 960

W czwartek na Lubelszczyznę przyjedzie szereg polityków. Wezmą udział w obchodach rocznicy wybuchu II wojny światowej

W centrum Frampola odbędą się uroczystości upamiętniające wybuch II wojny światowej, w których weźmie udział szereg polityków. Na czas wydarzenia zamknięty zostanie odcinek drogi wojewódzkiej Lublin – Biłgoraj.

W najbliższy czwartek, 1 września, we Frampolu w powiecie biłgorajskim odbędą się uroczystości upamiętniające wybuch II wojny światowej. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00 na Rynku, czyli w centralnej części miasta. Weźmie w nim udział szereg najważniejszych osób w rządzie. Swój przyjazd zapowiedzieli już m.in.: Marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek, Wiceprezes Rady Ministrów i Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak, Wiceprezes Rady Ministrów i Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin, a także posłowie i senatorowie oraz władze Województwa Lubelskiego.

Wiadomo już, że w związku z uroczystościami, kierowców oraz mieszkańców czeka szereg utrudnień w ruchu. O godzinie 15:30 całkowicie zamknięta dla ruchu zostanie droga wojewódzka nr 835 Lublin – Biłgoraj. Chodzi o odcinek od skrzyżowania z drogą krajową nr 74 do ul. Przemysłowej. Ruch zostanie wznowiony po godzinie 20:00.

Policjanci będą kierować pojazdy na objazd. Od strony Lublina prowadzi on drogą krajową nr 74, następnie ulicami Zamojską,
Targową i Przemysłową. Od strony Biłgoraja ruch odbywać się będzie ulicami Przemysłową, Orzechową i Zamojską, a następnie drogą krajową nr 74.

Dodatkowo od środy, od godzin wieczornych, w centrum Frampola będzie obowiązywał bezwzględny zakaz parkowania. Dotyczy on ulic: Szkolna, 3-go Maja, Rynek, Nowa, Radzięcka, odcinka ulicy Janowskiej od ul. Stolarskiej do drogi wojewódzkiej nr 835, odcinka ulicy Stolarskiej od ul. Szkolnej do ul. Nowej, oraz odcinka ulicy Zamojskiej od ul. Radzięckiej do drogi wojewódzkiej nr 835.

(fot. Dawid Florczak/IPN Lublin/zdjęcie ilustracyjne)

22 komentarze

  1. Same wybitne jednostki przyjadą….

  2. Niedługo wybory, trzeba pokazać się pospólstwu na kogo maja zagłosować.

  3. W czwartek na Lubelszczyznę przyjedzie szereg polityków – a za jakie grzech Bóg as chce tak strasznie ukarać ?

  4. Jaki sprzeciw przeciwko przypominaniu o krzywdach ludzkich. Bandyta zabiłby osobę wypominającą mu jego zbrodnie. Tarcza strzelecka dla samolotów; Frampol.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo