W ciężarówce wystrzeliła opona. Pojazd zderzył się z samochodem osobowym (zdjęcia)

Utrudnienia w ruchu napotkają kierowcy na drodze ekspresowej pomiędzy Kurowem a Lublinem. Po zderzeniu pojazdów zablokowany jest jeden pas jezdni.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 15:40 na drodze ekspresowej S12/17 Kurów – Lublin. Na wysokości Garbowa, pomiędzy węzłami Nałęczów a Jastków, zderzyły się dwa samochody: ciężarowy i osobowy. Na miejscu interweniowała straż pożarna z Garbowa i Lublina, zespół ratownictwa medycznego, policja oraz służba drogowa.

Jak wstępnie ustalono, oba pojazdy jechały w kierunku Lublina. W pewnym momencie, w poruszającej się prawym pasem ruchu ciężarówce nastąpił wystrzał opony. Jej kierowca stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zaczął on zjeżdżać na lewą stronę. Tam zderzył się z osobowym volvo a następnie uderzył w bariery energochłonne dzielące jezdnie.

W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba. Ratownicy medyczni udzielili pomocy kierowcy volvo. Nie doznał on poważniejszych obrażeń ciała. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Całość zabezpieczają pracownicy służby drogowej. Występują utrudnienia w ruchu. Zablokowany jest jeden pas jezdni w kierunku Lublina.

(fot. nadesłane – Sebastian)

20 komentarzy

 1. Polski Związek Kołnierzy Wymiętych

  Czyli znowu Janusz z Dziad Transu nieomal kogoś zabił, bo oszczędza na naprawach i wymianie ogumienia.

  • A gdzie w artykule jest napisane że to wina przewoźnika gdzie pisze ze oszczędza.?? skąd to wziąłeś znafco. Zastanów się co piszesz bez żadnego pojecia

  • Pirat wołowych

   Nowe opony też wybuchają. Nie znasz się to siedź cicho!

  • Zamknij mordę pe dale, zawsze się jednoznacznie udzielasz, masz problem z ciężarówkami? Nie korzystaj z dróg ! Leć ci oto na stację matiza swojego zatankować b+g hehehehaaahaa

 2. … ciężarówka z firmy dziad trans – wąsaty marian i takie skutki !

 3. Za takie coś to ITD powinno mu dop…ć taki mamdat że aż by go z butów wydarło, plus oczywiście naprawa samochodu na własny koszt. Ci idioci nawet sobie z tego sprawy nie zdają jakie stanowią zagrożenie na drodze dla innych jadąc załadowaną coężarówką na łysych oponach !!! A gdyby ten facet od volvo jechał motocyklem, to co ??????? Kolejny trup, tak ??? Na 100 % Mało tego w takich przypadkach powinno się sądzić właściciela firmy za próbę usiłowania zabójstwa.

  • ZnaFco pe dale, zmień prawo, zakaż jeździć ciężarówkom bo przeszkadzają wąsatym janutkom w swych matizach piredziszewach. jaka łysa opona dęta szujo? Powinni cie zutylizować mendzie pieniaczu. Następna opona w ciebie strzeli. Miej się na baczności.

  • A ty mądralo byłeś i widziałeś że miał łyse opony….

 4. Za mało kontroli tirów.

 5. kierowca cięzarówki

  xoxo ,po twojej reakcji można domniemywać ze jesteś kierowcą cięzarówki ….idż chlopie do jakiegoś specjalisty od głowy ,bo twój stan psychiczny i brak panowania nad sobą ,dyskwalifikują cie jako kierowcę czegokolwiek.Teraz możesz i mnie zwyzywać ,jak masz w zwyczaju .A co do stanu opon w ciężarówkach ,to się zgadzam …zdarza się ze nawet przednie ,gdzie nie powinno się oszczędzac ,są w opłakanym stanie

  • Masz dowody że ten miał łyse? Jeśli nie to się nie odzywaj!

  • A moim marzeniem jest żeby było tyle samo kontroli osobówek co ciężarówek. Ciekaw jestem ilu brodatych Januszy z czinkłeczento albo innego matiza na stale przesiadłoby sie do komunikacji zbiorowej. Ciężarówki wam Januszkowie przeszkadzają bo nie pozwalają wam tłuc się i rozbijać bezgranicznie na drogach swoimi pierdsiszewami !

 6. poczekałem trochę i się doczekalem ….odezali się „adwokaci diabła ” ….bo przecież nowa opona może wystrzelić …oczywiscie ze może ….ale ciekawe ile takch „wystrzałów ” opon na 100 przypadków ,to wystrzały nowych ,albo prawie nowych ,a ile to wystrzały łysych „strucli” …jazda na takich „łysych struclach ” powinna być traktowana jak próba zabójstwa z premedytacją …bo ja tu nie widze różnicy ….

 7. Ale sapy!!!Proponuję przejść się do garażu ,na parking i obejrzeć swoje opony.Na rocznik też bym zwrócił uwagę,ale co ja tam wiem,przecież po 2-ch sezonach każdy wymienia.buhahaha.pewnie tak samo jak amortyzatory i etc.Dopóki pierwszy się nie wyleje albo coś się naprawdę zaczyna tłuc w zawieszeniu.Społeczeństwo zna”f”ców i roszczeniowców.

 8. fluffy .ale opona w osobowce nie podlega takim obciążeniom jak w ciężarówce ….i zwykle wczesniej straci bieżnik niż wystrzeli ze „starosci „….poza tym w osobówkach rzadko zdarzają się „wystrzały” opon …w ciężarówce to zupełnie inna bajka i zupełnie inne obciążenia …skoro nie widzisz róznicy ,to nie mamy o czym dyskutowac ….

  • Weź pod uwagę,że tam są wzmacniane opony,a w osobówce?Sorry bemka wprowadziła run&flat kosztem koła zapasowego.Osobiście jestem za zakazem jakiś nalewek i dokładanych bieżników,ale przejdź się po najbliższym parkingu i popatrz na daty produkcji.Szerokości Qwerty .

 9. sprawa jest prosta jak budowa cepa i nie są tu potrzebne zadne komentarze …w takch przypadkach powinno się oddawać opony do ekspertyzy i okaże się czy to była nowa opona która pekła z nieznanych przyczyn ,czy opona szrot …jak szrot , to kara pieniężna aż „pójdzie wpiety ” ,zeby następni wiedzieli że nie opłaca się oszczędzać na oponach ….ale tu jest polska ,nikt nie zginał ,nie ma problemu ,nie ma dochodzenia ,nie ma ekspertyz …zeby cokolwiek zrobili musi być trup ,a najlepiej kilka …

 10. tiry z dziad-transów na Tory

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online