690 680 960

W centrum osiedla powstała altana ze stołami i miejscem do grillowania. Miejsce do rekreacji wywalczyli sami mieszkańcy (zdjęcia)

Mieszkańcy Sławinka doczekali się budowy przyjaznego miejsca spotkań sąsiedzkich i odpoczynku, z którego będą mogły korzystać zarówno rodziny z dziećmi, młodzież, jak i seniorzy.

Przy ul. Baśniowej w Lublinie trwają prace związane z budową rekreacyjnego miejsca spotkań dla mieszkańców. Chodzi o zagospodarowanie na nowo terenu zlokalizowanego w centrum osiedla, tuż obok boiska. Wykonawca zrealizował już prace budowlane, w ramach których plac został utwardzony, ogrodzony i oświetlony oraz powstała tam drewniana wiata. W altance znajdą się stoły, ławki oraz kosze na śmieci. Jest też miejsce do grillowania.

Na placu zamontowano też pięć ławek, dwa stojaki rowerowe oraz stolik do gry w szachy. Powstały też dojścia z kostki brukowej. Niebawem mają się rozpocząć nasadzenia zieleni, głównie krzewów pęcherznicy i krzewuszki. Nie zabraknie też monitoringu.

– Będzie to miejsce przyjazne dla wszystkich – rodzin z dziećmi, młodzieży, seniorów, punkt do spotkań sąsiedzkich i z przyjaciółmi a także miejsce odpoczynku – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Zagospodarowanie tego miejsca wywalczyli sami mieszkańcy. Jest to jeden ze zwycięskich projektów budżetu obywatelskiego. Chodziło o realizację inwestycji, które podniosą komfort i bezpieczeństwo życia mieszkańców. Mowa o stworzeniu przyjaznego miejsca spotkań sąsiedzkich i odpoczynku, z którego będą mogły korzystać zarówno rodziny z dziećmi, młodzież, jak i seniorzy, a także modernizację zaniedbanego boiska.

Na realizację zadania mieszkańcy musieli trochę poczekać, gdyż projekt pochodzi z IV edycji BO. Wcześniej wykonany został projekt z VII edycji pn. „Lublin przeciw zanieczyszczeniu powietrza. Drzewa dla każdej dzielnicy”, w ramach którego przy boisku posadzono 25 lip drobnolistnych. Koszt budowy altanki z wyposażeniem i zagospodarowaniem terenu wyniesie 258 tys. zł.

W centrum osiedla powstała altana ze stołami i miejscem do grillowania. Miejsce do rekreacji wywalczyli sami mieszkańcy (zdjęcia)

W centrum osiedla powstała altana ze stołami i miejscem do grillowania. Miejsce do rekreacji wywalczyli sami mieszkańcy (zdjęcia)

W centrum osiedla powstała altana ze stołami i miejscem do grillowania. Miejsce do rekreacji wywalczyli sami mieszkańcy (zdjęcia)

(fot. UM Lublin/nadesłane)

38 komentarzy

 1. Fajny pomysł Popieram
  Tylko trzeba to zabezpieczyć przed patogimbami sebixami itp .Bo długo to nie wytrzyma

 2. widziałem ptaka cień

  ładne zdjęcia, warto zachować bo zaras będzie niebiesko-żółty, a na ławkach, społeczeństwo obywatelskie osiedla, wydrapią ***** ***

 3. Jako podwykonawca altany powiem że już dzień po montażu komuś się nudziło! http://www.drewmix.biz

  • widziałem ptaka cień

   no dobra, te nowoczesne mogą być.

  • widziałem ptaka cień

   a tak z ciekawości, klejonka modrzew 2,5mx90cm i 1,2mx90cm o grubosci 2cm … ile trzeba byłoby dać? surowa.

 4. Będzie miał co elektorat prawych z dymem puścić.

 5. Zrobię takie samo za połowę ceny.

 6. W DZIEŃ PUSTE, W NOCY BALANGI I WRZASKI BRAJANÓW I DŻESIK I JULEK

 7. ile wytrzyma w tym stanie przed osiedlową patologią ???

  • To my wychowaliśmy tą patologię. To nasze dzieci są. W sensie Polaków. Ja uważam, że jest postęp. Jak ja byłem młody kawałek równego terenu był boiskiem. Potem okazało się że nie trzeba niszczyć bramek jak ktoś wybuduje. albo boisk do koszykówki. Teraz na moim osiedlu jest boisko dostępne z bramkami i siatką w bramce. (Nikt nie kradnie siatki do bramki) Jest boisko do kosza, z tartanem na podłożu. Mamy siłownię, której nikt nie niszczy. Plac zabaw, o którym nawet nie śniłem w wieku do 10lat. Także dajcie szansę. Przyzwyczają się, zobaczą że to norma. Przestaną niszczyć.

 8. Z tylu mieszkańców jedną petycję podpisało maks. 25 osób, walczyć można było wcześniej teraz sie poprostu należało po budżecie obywatelskim, takie miejsce było potrzebne a na osiedlu wcale nie ma patologii, jedno z piękniejszych osiedli nie tylko w Lublinie. A osoby narzekające to najczęściej osoby z psami które nie sprzątają i już dawno z boiska zrobiły wychodek.
  Pozdrawiam dumny mieszkaniec Sławinka.

 9. Zamiast zrobić porządny obiekt sportowy, to zrobiono miejsce na schadzki dla meneli!!! Bo jeszcze żeby było boisko ok, to może rodzice by siedzieli w tej wiacie. A gdzie te dzieci??? Młodzież która by chciała coś się poruszać???? Normalnie nic tylko być dumnym i poobserwować kto tam będzie siedział!!!!Brawo Wy!!!!

  • Brawo. Jako że na troję dorosłych przypada jedno dziecko to w końcu ktoś pomyślał o większości.

Kursy walut

 • USD 3.975zł -0.05%
 • GBP 5.0198zł 0.11%
 • EUR 4.3542zł -0%
 • CHF 4.5175zł 0.12%

Polub nas