690 680 960

W Bełżycach ustawiono wielkie serce na nakrętki. Wykonali je własnoręcznie strażacy (zdjęcia)

Środki, jakie otrzymują za udział w akcjach ratowniczo – gaśniczych, druhowie przeznaczyli na materiały, a następnie własnoręcznie zbudowali serce na plastikowe nakrętki. W Wigilię pojemnik został ustawiony w Bełżycach.

W wigilię przy ulicy Wilczyńskiego w Bełżycach ustawione zostało wielkie serce na plastikowe nakrętki.W tym przypadku pojemnik nie został zakupiony, lecz własnoręcznie wykonali go strażacy z jednostki OSP w Bełżycach. Co więcej, wszystkie materiały potrzebne do stworzenia serca, zostały zakupione ze środków, jakie druhowie otrzymują za udział w akcjach ratowniczo – gaśniczych.

Dlatego też miejscem lokalizacji pojemnika jest teren, gdzie znajduje się siedziba bełżyckich strażaków. Obecnie, ze względu na remont ul. Bednarskiej, tymczasowo serce ustawiono na trawniku, docelowo będzie stało na kostce brukowej. Zebrane nakrętki mają być przekazywane do Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia bądź osobom, które prowadzą akcje pomocowe dla potrzebujących.

Zbieranie nakrętek jest jedną z najpopularniejszych akcji o charakterze charytatywnym, przy okazji ma też wymiar ekologiczny. Zebrane nakrętki są sprzedawane, a pieniądze przeznaczane na wózki inwalidzkie czy też rehabilitację potrzebujących. Jednocześnie zbiórka nakrętek w doskonały sposób uświadamia ludziom, czym tak naprawdę jest recykling i że dzięki niemu można osiągnąć pożytek. Do tego podnosi poziom odzysku surowców pochodzących z odpadów komunalnych, jak też obniża koszt wywozu śmieci.

(fot. OSP Bełżyce/nadesłane)

7 komentarzy

 1. z pieniedzy podatmikow opłacana tkzw ochotnicza straż zajmuje sie dunorami zamiast przeznaczyćte kase na leczenie, ja pier… kur… mać

  • Za zebrane nakrętki strażacy opłacą ci leczenie analfabetyzmu. Jest w tym sens.

   • Dla Maciusia już nie ma sensu ani nadziei. Dla takich jak on powinno stanąć obok drugie serduszko na kapsle i puszki, żeby je później sprzedać na złom i ufundować antykoncepcję jego partnerce.

 2. Można? ????można
  A.W Poniatowej zbierali parę tysiecy zl na jedno serce na nakrętki takie samo.jak to …bo miasto nawet tak blachej rzeczy nie kupiło …..dla mnie to zen..ada

  • Plastik z recyklingu droższy niż granulat. Mogli by te parę tysięcy na WOŚP dać niż zbierać śmieci. A jak ktoś naprawdę chce pomóc to ustawia sobie stałe pobranie z karty kredytowej i z głowy. Ja mam ustawiony Dana Faber ( leki na raka) i fundacje zajmującą się pomocą uchodzcom we Włoszech. Polecam !

 3. Super! Świetna robota!

 4. Super Strażacy.
  Też chciałbym, aby w mojej wiosce stanęło podobne serce.
  Kiedyś nakrętki zbierały sklepy, teraz nie żadnego miejsce na nie.

Kursy walut

 • USD 4.2559zł 0.75%
 • GBP 5.2567zł 0.55%
 • EUR 4.5376zł 0.34%
 • CHF 4.671zł 0.05%

Polub nas