W akcji śmigłowiec i psy tropiące. Zatrzymano 7 obywateli Turcji

Dzięki skoordynowanym działaniom prowadzonym przez funkcjonariuszy Bieszczadzkiego oraz Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymano trzech nielegalnych migrantów oraz czterech organizatorów tej nielegalnej wyprawy. Wszystkie zatrzymane osoby to obywatele Turcji.

W miniony poniedziałek funkcjonariusze straży granicznej z Horyńca – Zdroju natrafili na pasie drogi granicznej na ślady nielegalnego przekroczenia granicy z Ukrainy do Polski. Do akcji poszukiwawczej nielegalnych migrantów włączono śmigłowiec oraz psy tropiące.

W działania włączyli się również funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG z placówek w Hrebennem i Lublinie. Po upływie kilku godzin, w okolicy miejscowości Wola Wielka w powiecie lubaczowskim zatrzymano dwóch ob. Turcji poruszających się pojazdami na niemieckich numerach rejestracyjnych. Zebrane informacje uzasadniały, iż zatrzymani Turcy przyjechali po odbiór grupy imigrantów.

Dalsze działania prowadzone były na terenie województwa lubelskiego. W okolicy miejscowości Wierzchowiska Drugie w powiecie świdnickim oraz w Lublinie, zatrzymano kolejnych 5 obywateli Turcji. Jak się okazało wśród nich było 3 nielegalnych imigrantów, którzy kilkanaście godzin wcześniej pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski oraz dwóch tureckich studentów, organizatorów przerzutu. Podejrzani przemieszczali się dwoma pojazdami wynajętymi w Polsce, a głównym ich celem było dotarcie do Niemiec.

Wczoraj trzej tureccy imigranci zostali przekazania z powrotem na Ukrainę. Pozostałe osoby: dwóch studiujących w Polsce obywateli Turcji i dwóch Turków legalnie przebywających w Niemczech pozostają do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Lubaczowie. Zarzuca się im organizowanie przerzutu dla nielegalnych imigrantów.

(fot. NOSG)

3 komentarze

  1. Żaden człowiek nie jest nielegalny.

  2. wypad kozy dmuchać

  3. CIEKAWE CZY KALITKA DOSTAŁ SWOJE 20/30 % :d

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zlot charytatywny na rzecz Lubelskiego Schroniska Dla Zwierząt
Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej zaprasza na przesłuchania
W weekend odbędzie się Festiwal Mieszkańców Kośminka
Zwiedzanie zajezdni, piknik, bezpłatne przejazdy i zabytkowe pojazdy komunikacji miejskiej. To wszystko od czwartku w Lublinie
Weekend z archeologią w Lublinie