ViaToll na S17 prawie gotowy do uruchomienia

Dobiegają końca prace związane z montażem urządzeń umożliwiających elektroniczny pobór opłat za przejazd odcinkiem drogi ekspresowej S17 z Lublina do Piask.

Od początku lipca kierowcy samochodów ciężarowych i autobusów będą musieli zapłacić za przejazd 17,3-kilometrowym odcinkiem drogi ekspresowej S17, począwszy od węzła Felin w Lublinie do końca obwodnicy Piask. Na drodze dobiegają końca prace związane z montażem wszystkich niezbędnych urządzeń do automatycznego poboru opłat od kierowców.

Jak wyjaśnia Dorota Prochowicz Rzecznik Projektu viaToll – Nad jezdnią zamontowane zostały specjalne bramownice. Są to lekkie stalowe konstrukcje, wyposażone w anteny umożliwiające komunikację z urządzeniami pokładowymi viaBox, które muszą być zamontowane w każdym pojeździe samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t. poruszającym się po drogach włączonych do viatoll. Każdorazowo, gdy pojazd będzie mijał bramownicę, zostanie naliczona opłata za przejazd.

Postawione zostały dwie, jedna w Kalinówce w pobliżu starego wjazdu do Świdnika, druga w miejscowości Janówek. Jak tłumaczyli nam robotnicy dokonujący montażu konstrukcji – Prace przebiegają zgodnie z planem, i niebawem zostaną ukończone, także na początek lipca wszystko będzie działało bez zastrzeżeń.

O tym że viaToll wkracza na lubelskie drogi poinformowaliśmy jako pierwsi w połowie kwietnia. Tymczasem dopiero na początku maja informacje zostały oficjalnie potwierdzone przez lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Jak wyjaśniał nam w kwietniu Mikołaj Karpiński z Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej – Do objęcia opłatą elektroniczną  w 2013 roku, przewidziane zostały dwa odcinki dróg w województwie lubelskim. Pierwszy to właśnie odcinek Lublin – Piaski, natomiast drugi to nowo oddany do użytkowania odcinek drogi ekspresowej S 17 od węzła Jastków do węzła Kurów. Ten 24 kilometrowy odcinek drogi ma być objęty opłatą najprawdopodobniej od listopada.

null
null

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6981zł -0.15%
  • GBP 4.9562zł 0.28%
  • EUR 4.4789zł 0.33%
  • CHF 4.1362zł 0.61%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL
  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej