Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Uwierzył oszustowi, przelał mu ponad 28 tys. złotych

44-letni mieszkaniec powiatu zamojskiego uwierzył oszustowi, że środki zgromadzone na jego koncie są zagrożone. Pod wpływem namów rozmówcy przelał je na wskazany przez niego rachunek. Niestety, dopiero po dokonaniu transakcji uświadomił sobie, że padł ofiarą oszustwa. Mężczyzna stracił ponad 28 000 złotych.

Pod koniec października do zamojskich policjantów zgłosił się 44-latek, który przekazał, że został oszukany. Pokrzywdzony wyjaśnił mundurowym, że odebrał połączenie telefoniczne od mężczyzny, który przedstawił się za pracownika banku. Rozmówca poinformował, że środki na koncie 44-latka są zagrożone i zasadnym byłoby przelać je na bezpieczny rachunek bankowy. Numer konta wskazał rozmówca, powiedział również, że wkrótce pokrzywdzony otrzyma login i hasło do nowego rachunku.

– Nieświadomy oszustwa 44-latek wykonał zalecenie rzekomego pracownika banku i w trzech przelewach na nowy rachunek wpłacił swoje oszczędności w łącznej kwocie ponad 28 tysięcy złotych. Pokrzywdzony zorientował się, że padł ofiarą oszusta wtedy, gdy nie otrzymał hasła do nowego konta i po wykonanej transakcji kontakt z rzekomym pracownikiem banku urwał się. Natychmiast poszedł do banku i złożył reklamację tych transakcji – relacjonuje aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło z zamojskiej Policji.

Sprawą oszustwa zajmują się zamojscy policjanci.

Nie daj się oszukać!

Oszuści wykorzystując strach posiadacza rachunku, przed utratą oszczędności wymyślają różne historie. Fałszywie informują o podejrzanych przelewach, czy też próbach włamań na konto. W tego typu sytuacjach nie działajmy pochopnie. Nie ufajmy telefonicznemu rozmówcy, który zaleca nam przelać pieniądze na wskazane konto. Wcześniej weryfikujmy tego typu wiadomości w swoim banku.

5 komentarzy

  1. Dziadek ze Slamsowa ®

    Uwierzył oszustowi, przelał mu ponad 28 tys. złotych. Dobry z niego człowiek bo oddał bardziej potrzebującemu niż on sam.
    Bóg mu to za dobry uczynek odfajkuje, a policjanci ogłoszą zrzutę to i utracona kasę oddadzą.

  2. Znowu powiat zamojskiego. Jelopstwo i siedziba pisu buhahahahaha dobrze Ci tak !

  3. Znowu zagrożone oszczędności i przelew na wskazany rachunek?????

Dodaj komentarz