Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Siedziała na ławce i raczyła się alkoholem. Matka noworodka miała prawie 2 promile

Nietrzeźwa 31-latka sprawowała opiekę nad miesięcznym synkiem. Kobieta miała w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Na widok nietrzeźwej kobiety z dzieckiem zareagowali świadkowie, który widzieli, jak z koleżanką spożywała alkohol na ławce.

Do zdarzenia doszło w Lublinie przy ul. Perłowej. Policjanci w minioną niedzielę otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że na ławce siedzi kobieta, która ma pod opieką malutkie dziecko i spożywa wspólnie z koleżanką alkohol.

– Na miejsce od razu skierowano najbliższy patrol. Policjanci zastali 31-latkę oraz jej koleżankę. Obie były pijane. Badanie alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu u matki noworodka. Kobieta pod opieką miała miesięcznego synka. W związku tym mieszkanka Lublina została zatrzymana, a dziecko trafiło do szpitala. Na szczęście chłopiec był w dobrej kondycji i nic mu nie dolegało – relacjonuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Mundurowi z VII komisariatu po zatrzymaniu kobiety przeprowadzili z nią czynności. Funkcjonariusze powiadomili także sąd rodzinny, który zdecyduje o dalszej opiece nad dzieckiem.

– 31-latka usłyszała zarzuty za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Może jej grozić kara do 5 lat więzienia. Trafiła pod dozór Policji – dodaje nadkomisarz Kamil Gołębiowski.

20 komentarzy

  1. co was to obchodzi, jej dziecko, jej problem. sasiad pil non stop przy dzieciach patrz pan, jakos wszyscy wyrosli na porzadnych ludzi. i nikt nie kapowal.

  2. I daj jej później 800+ a ile za to małpek kupi??

  3. A może zrobiła to specjalnie. Żeby tak to wszystko się skończyło.

Dodaj komentarz

Z kraju