Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Uwaga właściciele czworonogów! Kiełbasa z gwoździami na os. Nałkowskich

Wczoraj dotarła do nas informacja, że na os. Nałkowskich ktoś rozrzucił kiełbasę nafaszerowaną małymi gwoździkami. Apel do właścicieli czworonogów, aby zwrócili baczniejszą uwagę na pupili podczas spaceru.

We wtorek nasz czytelnik Rafał zaalarmował nas, że na os. Nałkowskich nieznany sprawca rozrzucił kiełbasę nafaszerowaną metalowymi elementami. Kawałki kiełbasy z drobnymi gwoździkami znalazły się w rejonie ul. Nałkowskich 104.

– Dzisiaj znaleziono 4 kawałki w okolicy Nałkowskich 104, teren zielony w okolicy boiska szkolnego (tzw rondo) – poinformował czytelnik.

To nie pierwszy tego typu sygnał z Lublina. W ostatnim czasie w kilku rejonach miasta właściciele czworonogów natrafiali na takie pułapki. Do takich zdarzeń dochodziło w rejonie wąwozu na LSM, na Kalinowszczyźnie, a także przy ul. Kossaka, ul. Odlewniczej i ul. Śliwińskiego. Część zwierząt spożycie groźnej niespodzianki przypłaciła życiem.

Przestrzegamy posiadaczy czworonogów, aby zwrócili szczególną uwagę podczas spaceru. Zjedzenie przez zwierzę groźnego „smakołyku” może mieć przykre skutki. Warto także o takim znalezisku poinformować policję.

kb

Rejon gdzie na os. Nałkowskich znajdowały się podrzucone kawałki kiełbasy z gwoździkami.

2017-05-10 07:00:58
(fot. pixabay.com, nadesłane Rafał)

35 komentarzy

 1. ktoś w Lublinie ma dość obsranych trawników i chodników…ja bym dała tą kiełbaskę właścicielowi psa, który nie sprząta

  • Po jaką chol……ę latasz po trawnikach, dla ludzi są chodniki. Ludzie po co ta nienawiść do każdego kto robi coś inaczej niż ja. Może ktoś ma dość rozwrzeszczanych dzieci pod oknami i co też powinien je nakarmić kiełbasą. Rozrzucanie takich przekąsek dla psów to szczyt zdziczenia i nie mam psa tylko zachowuje zdrowy rozsadek. Miasto jest i dla właścicieli psów i rodziców z rozdartymi dziećmi. Jak komuś nie pasuje to na wichure ogrodzić 2 hektary kolczastym drutem i nikt nie podejdzie.

   • To tylko ludzka podłość, nie lubi zwierząt to inne też nie może mieć i według niego musi się dopasować. A że ścierwo w ludzkiej postaci nie ma za grosz empatii to są tego skutki. Tacy ludzie nie rozumieją co to jest ból i cierpienie w większości przypadków odnoszą jeszcze z tego przyjemność, to śą zaburzenia.

   • Ciekawe kto będzie pracował na Twoją emeryture , psy ?

    • Elvis, a co ma emerytura do psa, bo nie rozumiem ?

    • Stu dwunasty niedorzecznik

     Elvis – pieniądze ,na moją emeryturę i to nie małe, mocą Ustawy, a więc w majestacie prawa potrącano mi przez ponad 43 lata i „cha” mnie obchodzi skąd rząd weźmie kasę, żeby mi tę kasę teraz w ratach oddawać. Najwyżej niech nie wypłaca +500, albo odwoła „misjonarzy” z Afganistanu, ojcu Rydzykowi niech nie wypłaci „należnych” mu apanaży, a moje pieniądze mają być.

     • Masz odłożone , ale tylko na papierze ! Za Twoje składki placi się teraźniejszym emerytom .

   • Porównywać dzieci do psa to szczyt głupoty. Nie lubię psów. A jeszcze bardziej nie lubię właścicieli psów którzy są nieodpowiedzialni. Jeżeli zwracanie uwagi nie działa to nie dziwię się dramatycznym metodom stosowanym wonec psów. Dlaczego mam nie korzystać z trawnika? Bo to wychodek dla psa? Nauczcie swoje psy aby nie brały do pyska wszystkiego to nie będzie strachu że połkną gwoździa. Moj pies bez akceptacji z mojej strony niczego nie ruszyl. Ale psa trzeba wychować a czego się spodziewać po wlascicielach którzy nke sprzątają po swoich psach? Ciekawe jakby się czuli gdyby im ktos nasral w ogrodku lub na balkonie.

    • Psie zdechły, problem jest nie w sprzątaniu bo z tego co słyszę i widzę to ludzie sprzątają po swoich psach. Tylko problem jest w takich ludziach jak Ty , nie lubisz i nie akceptujesz ,a psie g**** jest tylko pretekstem. Tony śmieci walających się po całym mieście jakoś nikomu nie przeszkadzają i nie słyszałem żeby ten temat był kiedykolwiek poruszany. Czy kiedykolwiek ktoś z Was nie lubiących psów zwrócił uwagę śmiecącym ludziom, albo pijakom sikającym gdzie popadło i tłukącym butelki? Bród i smród jak najbardziej kochacie, ale zwierząt to już nie.

    • To po co miałeś psa jak ich nie lubisz?

   • nie mam psów ani dzieci…ale i jedno i drugie trzeba wychować…ja się nikomu nie darłam pod domem jak byłam mała…rozwrzeszczany bachor to wizytówka rodziców…tak samo psia kupa pod czyimś balkonem albo przy wejściu do klatki…to świadczy o właścicielu psa…a nie o psie…

    • Skoro tak to rozdarte dziecko też świadczy o dziecku a nie o rodzicach. Logika 🙂

    • MamaWladcicielka

     Popieram, jakby właściciele gó..a swoich pupili sprzątali to i kiełbas z gwoździami nikt by nie rozrzucał

   • Szczyt zdziczenia to obsrane trawniki, na których mają prawo się bawić rozwrzeszczane dzieci.
    Miasto jest dla wszystkich, ale po to są ustalone zasady, żeby ich przestrzegać. np. sprzątać gówna po swoich psach.
    Oczywiście karmienie psów tym czymś jest bez sensu, powinien właściciel srającego psa zeżreć .

   • Miasta są dla ludzi co nie oznacza że ludzie mają srać na trawnikach. Nie pochwalam karmienia psów takimi „smakołykami”, ale dla właścicieli psów, którzy po swoich pupilach nie sprzątają kary bym drastycznie zaostrzył.

   • Taka prawda innej nie ma !!!!!!

  • Jestem za !!!!!!!!!!!

  • Bardzo trafna uwaga jak ktoś chce mieć psa niech ma nikt nikomu nie broni ale jak go wyprowadza to niech po nim sprząta i to nie chodzi tylko o trawniki bo często na chodnikach jest narobione. Do puki ludzie nie nauczą się dbać o porządek to takie akcje (głupie) będą.

  • głupia *****… innego określenia na ciebie gnido nie sposób znaleźć..

  • rozumiem ze ktos w gowno wlazl ale te gwozdzie to delikatna przesada

 2. a ja mam dość pijaków za kierownicą, pedofilów, politków itp i itd, też mamy ich karmić kiełbasą z gwoździami ??? Stukij sie w ten pusty łeb !!!

 3. Tak se pomyślałem, a każdemu sie może zdarzyć, że jak owe małe gwoździki dalej bedą wykorzystywane w tak niecnych celach, to doczekamy się czasów, że tak jak na kije bejsbolowe czy inne przedmioty przypominające broń, i na gwoździki wprowadzą zezwolenia

 4. Przeczytałem „kiełbasa z goździkami” – już szukałem w necie gdzie tego można spróbować.

  A odnośnie tematu – zrobić wybieg dla psów, założyć monitoring i już nikt nie zostawi kiełbasy z niespodzianką, ani niesprzątniętej kupy.

 5. A skąd admin ma zdjęcie mojego czworonoga?

 6. Jak właściciele psów zaczną po nich sprzątać – psy przestaną przeszkadzać ludziom i nie będzie kiełbasy z gwoździami na trawnikach. Ile razy musiałam myć dzieciom buty po wejściu na psią minę? Nie liczę…dużo…. Lubię psy ale nienawidzę ich odchodów na trawie, na chodnikach, wszędzie – masz psa – sprzątaj.

 7. TEN ktoś ma RACjĘ.

 8. Pies też człowiek i ile musi, tyle kupy wydusi. Zrobić psom szkolenia, aby sprzątały po sobie np. program „Kupa+”

 9. Piszecie tutaj o nieodpowiedzialności ludzi – właścicieli psów. Ani słowa o potępieniu tępot, którzy za pomocą kawałków kiełbasy z gwoździami, chcą eliminować z tego świata żywe stworzenie… Co za patologiczne myślenie. Trzeba być niezłym psycholem, żeby w taki sposób załatwiać sprawy ze zwierzętami, które są Bogu ducha winne, bo głupi człowiek nie nauczył do dzisiejszych czasów swoich psów, jak korzystać z sedesów. I to jest właśnie cywilizacja. Jakbym złapała na gorącym uczynku takiego poyebusa, który rozrzuca ową kiełbasę, to przyrzekam, że nie zawaham się yebnąć w pusty łeb. I powiem więcej – niejednokrotnie weszłam w psią kupę i jakoś nie lamentowałam z tego powodu. Moja mama również, jak myła mi buty, kiedy byłam jeszcze na to zbyt mała. Piszecie durnoty, a codziennie z kupami obcujecie.

 10. Apoliktyczko masz racje, ale psycholom nie wytłumaczysz . Sedno sprawy nie leży w kupie psa, tylko w tym że psychole nie tolerują psa, a pretekstem jest właśnie ta kupa.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo