690 680 960

Otwarcie Legia Soccer Schools w Lublinie nie doszło do skutku. Na boisko wkroczyli kibice Motoru Lublin

Niesmak i zaskoczenie pozostało po zaplanowanym na minioną niedzielę otwarciu w Lublinie piłkarskiego przedszkola „Legia Soccer Schools”. Na boisko wtargnęły osoby przedstawiające się jako kibice Motoru Lublin i nie dopuściły do rozpoczęcia zajęć.

„Przedszkola Piłkarskie” to zajęcia piłkarskie dla dzieci w wieku od 3 do 7 roku życia. Są one częścią ogólnopolskiego projektu „Legia Soccer Schools” i odbywają się w kilkudziesięciu miastach w całej Polsce. Celem programu jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród dzieci, poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia w oparciu o zajęcia sportowe na najwyższym poziomie. Prowadzi je starannie wyselekcjonowana kadra trenerska. W czasie zajęć dzieci, wykorzystując różne przybory, uczą się prowadzić piłkę, uderzać ją na bramkę jak i grać w mini meczach piłkarskich.

Otwarcie Legia Soccer Schools Lublin, miało się odbyć w niedzielę 7 maja na boisku należącym do Szkoły Podstawowej Nr 38 przy ul. Pana Wołodyjowskiego 13. Udział w treningu potwierdziło 30 dzieci, które miały być podzielone na dwie grupy. Gdy rozpoczęły się przygotowania, rozstawiona została część sprzętu i akcesoriów, na boisko wkroczyła grupa mężczyzn. – Było ich ponad trzydziestu. Powiedzieli, że są kibicami Motoru Lublin i teraz oni będą grali. Weszli na murawę, i jakby nigdy nic, zaczęli kopać między sobą piłkę. Jednocześnie dość stanowczo przekazali zabranym na miejscu osobom, aby wynieśli się stąd – tłumaczył nam nasz czytelnik Marek.

Wśród ekipy trenerów, jak też osób, które przybyły już na zajęcia, zapanowało zdumienie i zaskoczenie. Wszyscy zastanawiali się co robić dalej. Ponieważ szkolna ochrona nie reagowała, ktoś w końcu wezwał policję. Jednak gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, trenerzy poinformowali ich, że rezygnują z zajęć i interwencja została odwołana. Organizatorzy Legia Soccer Schools Lublin zamierzają odbyć spotkanie z władzami Lublina, podczas którego chcą wyjaśnić sprawę niedzielnego incydentu. Do tego czasu, ani jedna, ani też druga strona, nie chce się wypowiadać na ten temat.

(fot. pixabay)
2017-05-09 23:15:40

83 komentarze

 1. Polecam przeczytać artykuł na [ spam ] tam jest napisane, że na kamerach było 18 osób, ponadto dyrektor szkoły wynajął boisko osobie prywatnej a nie szkółce Legii i sam jest zniesmaczony sytuacja trenowania Legii w Lublinie. Prosił bym redakcję żeby nie siała propagandy i nie robiła wielkiej sensacji. W mieście jest szkółka piłkarska Lubelskiego Motoru, więc lepiej bądźmy lokalnymi patriotami.

  • Polecam spier… na drzew, bo tam wasze miejsce. Mógł sobie wynająć nawet reprezentacji Mongolii w hokeja. Nic wam do tego.

 2. Szkoda , że nie byli tacy cwani jak ich kibice wilekiego Widzewa z własnego stadionu wyp…..

 3. Szkółka Piłkarska Motoru to jak La Masia w Barcelonie, każdy jej adept to przynajmniej kariera w pierwszej lidze Polskiej i wielu wychowanków w ekstralaksie, a ostatni to chyba Jacek Bąk kariere zrobił, a po za tym co to za kibice kiedys to byli kibice dla któych kobiety i dzieci to była swiętość choćby koszulki Awi i Legii mieli na sobie. Nigdy nie zapomne jak jakies 20 lat temu idzie chlopak z dziewczyną w bluzi Awi Świdnik i nawet mu włos z głowy nie spadł, a godzina była ok. 21, spokojnie sobie poczekal na autobus i pojechał do domu. Teraz chlopak ortopdeia a dziewczyna zgwałocna

  • Masz wyobraźnię 🙂

   • Mowisz o pierwszej czesci czy o drugiej ze starym miastem. Jak o drugiej to widze nie masz pojecia jak bylo kiedys kiedy szedl ktos z dziewczyną. Jakby szedl sam, to pewnie by nie przeszedl bez lomotu, ale szedl z dziewczyna i nic mu sie nie stalo, a teraz nawet jakby szedl z dziewczyną to ortopedia a laska zgwałcona.

 4. amigo z bychawy

  A co te cioty w zoltych koszulkach zrobili jakby byli 16 z gromu?po 2 metry kazdy byl

 5. człowiek z miasta

  Tylko na tyle stać tych wielkich władców wschodu? Na spuszczenie łomotu czterolatkom, zwłaszcza gdy tych przedszkolaków jest dwa razy mniej? Nie ma co, ultras klasa światowa. Gorzej jakby tacy fanatycy znad Bystrzycy trafili na gimnazjalistów. Ale nie bójcie się rycerze koziego grodu. Na gimnazjalistów nie traficie, bo wkrótce gimnazja będą zlikwidowane. Możecie spać spokojnie.

 6. Hehe motor….. A ja słyszałem że Górnik jest w Lublinie…..

 7. W następno niedziele jako lokalni patryjoty palimy z koleszkami swoje ałdiczki i golfiki.
  Przesiadamy się w lublinki i ursusy, a potem najazd na wawke, niech wiedzo.

 8. I bardzo dobra akcja!! W LUBLINIE TYLKO MOTOR !! A jak sie nie podoba tutaj to wypier…ac do Warszawy.

 9. FAKTY I MITY

  nt. „Przedszkola Legia Soccer Schools” w Lublinie

  Początkowo postanowiliśmy w ogóle nie komentować, mówiąc wprost bzdurnego bełkotu, który zamieścił na łamach najbardziej kłamliwego szmatławca w Polsce niejaki Pan Piotr Kozłowski (cyt. dalej jako: „Fantasta” – takim przydomkiem będziemy posługiwać się w naszym tekście). Po tym jak wysunięto wobec nas ciężkie zarzuty, jakoby my kibice Motoru „zaatakowaliśmy”, „przegoniliśmy”, „napadliśmy” kilkuletnie dzieci, milczenie postanowiliśmy jednak przerwać.

  Już na wstępie pragniemy podkreślić, że powyższe sformułowania są w całości nieprawdziwe i szkalujące oraz są wytworem fantazji autora artykułu, który bądź został wprowadzony w błąd przez swojego informatora, bądź świadomie dopuścił się podłego kłamstwa podczas pisania artykułu. Stanowczo zaprzeczamy prawdziwości opisu umieszczonego w Gazecie Wyborczej i jednocześnie poniżej prostujemy i opisujemy zaistniałą sytuację faktyczną.

  Rzekoma afera wybuchła w poniedziałek rano, gdy na pierwszej stronie „gazety wybiórczej” ukazał się artykuł: „Kibole Motoru Lublin przegonili z boiska kilkuletnie dzieci”. Już sam tytuł jest oczywiście farsą i jest doskonałym przykładem znanego mechanizmu zastosowania clickbaitowych tytułów, których celem jest przede wszystkim zwiększenie licznika odwiedzin poprzez wybicie na nagłówek często zafałszowanej informacji. Zgodnie z zasadą działania „obiektywnych” mediów po chwili artykuł Fantasty zaczęły cytować wszelkiej maści portale internetowe i żądne „lajków” facebookowe FP. O ile bezmyślne kopiowanie artykułu przez podmioty szmatławe nie dziwią, to przeklejanie, cytowanie i udostępnianie tekstu z Gazety Wyborczej przez niektóre strony kibicowskie i patriotyczne bez skonsultowania tego z kimkolwiek od nas budzi nasze wielkie zdumienie i pozostawia duży niesmak.

  Wracając do wydarzeń z niedzieli, nie zaprzeczamy, że nas na boisku przy szkole podstawowej nie było. Fantasta z gazety wybiórczej nie mylił się, jednak tylko co do tej jednej jedynej rzeczy. Rzeczywiście pojawiliśmy się 8 maja 2017 r. na ogólnodostępnym boisku przyszkolnym na ul. Pana Wołodyjowskiego. Niestety reszta informacji jest zmyślona lub przekoloryzowana tak, aby przedstawić kibiców w jak najgorszym świetle. Poniżej pozwolimy sobie na rozłożenie tekstu Fantasty na czynniki pierwsze, tym samym opiszemy jak wyglądał prawdziwy stan faktyczny.

  KŁAMSTWO NR 1

  Kibole Motoru przerwali trening dzieci!

  Kibice Motoru pojawili się na boisku o godzinie 10:00 a więc godzinę przed rozpoczęciem treningu, zatem niczego nie przerwali. Kilka wersów poniżej Fantasta pisze jednak, że Kibole weszli na boisko kilkadziesiąt minut przed treningiem, gdy organizatorzy rozstawiali sprzęt. Wewnętrzna sprzecznośc widoczna na pierwszy rzut oka. W końcu przerwali czy nie przerwali?

  KŁAMSTWO NR 2

  Na pierwszym treningu pojawiło się trzydzieścioro dzieci w wieku od 3 do 6 lat!

  Największy farmazon Fantasty! W chwili, gdy Kibice Motoru zaczynali grać w piłkę, na przypomnimy ogólnodostępnym boisku, na terenie obiektu znajdowało się trzech mężczyzn w wieku ok. 30 lat (organizatorzy) i jedna kobieta w podobnym wieku! Dzieci na boisku NIE BYŁO! Wyobraźmy sobie przez chwilę hipotetyczną sytuację, że na boisku znajduje się trzydzieścioro dzieciaków jak pisze Fantasta z rodzicami. Łatwo policzyć 30×3 ( dziecko – mama i tata) to jest 90 osób! Według Fantasty kibiców było około 40, więc mamy już liczbę 120 osób!!! Plus organizatorzy. Niezły tłum!

  KŁAMSTWO NR 3

  Jeden z organizatorów wezwał policję, ale ostatecznie stwierdził, że znajdzie inny termin na trening.

  Każdy kto był chociaż na jednym meczu domowym i wyjazdowym, a nawet w sytuacji całkowicie niezwiązanej z kibicowaniem i miał styczność z sytuacją gdzie na miejsce jakiegoś zdarzenia została wezwana policja, wie jak wygląda interwencja. Przyjeżdża patrol, który dostał zgłoszenie i pierwsze co robi to legitymuje wszystkich uczestników zajścia (na wypadek gdyby sprawa miała dalszy bieg). W tym przypadku policja, która przyjechała na wezwanie widząca grupkę kibiców, których spisywanie mają we krwi po 3 minutach odjechała – bo nie miała podstawy do interwencji! Na pustym boisku szkolnym – otwartym i dostępnym dla każdego grało kilkunastu chłopaków w piłkę! Zagrożenia dla nikogo nie stwarzali, dzieci, których rzekomo przegonili nie było, więc ich obecność była zbędna.

  KŁAMSTWO NR 4

  Na boisko wtargnęła grupa około 40 chuliganów Motoru Lublin, którzy po prostu zaczęli grać w piłkę i wznosić wulgarne okrzyki.

  Według Fantasty Kibiców było ok. 40 i po prostu zaczęli grać w piłkę wznosząc wulgarne okrzyki! Kibiców było ok. 20 i po prostu zaczęli grać w piłkę – taka nadzwyczajna historia!

  Fantasta zapomniał wspomnieć, że na miejscu była również ekipa TVP Lublin. Była i pojechała. Można ślepo wierzyć w to co piszą media, ale TVP to też media i gdyby na boisku działo się cokolwiek godnego uwagi, np. zagrożone byłyby dzieci, to żaden szanujący się reporter nie podarowałby sobie zrobienia takiego reportażu na żywo!

  Na marginesie warto wspomnieć o ciekawostce, że wszystkie lubelskie, i nie tylko, media, gdyby chciały być obiektywne i działać zgodnie z zasadami etyki dziennikarskiej i zwyczajnej ludzkiej uczciwości to wyssaną z palca historię Fantasty próbowałyby przynajmniej potwierdzić lub skonfrontować. Nie jesteśmy ludźmi anonimowymi, kontakt do nas znajdzie każdy zarówno poprzez stronę internetową, FB, jak i przez wiele innych kanałów. Trzeba tylko chcieć! Ale po co chcieć, jak można mieć oparty na farmazonie artykuł z dużą ilością odsłon! Dlaczego nikt do tej pory nie udostępnił monitoringu z boiska, które nagrywane jest przez 24 godziny 7dni w tygodniu? Z tego co wiemy istnieje nagranie, na którym czarno na białym widać co działo się w ubiegłą niedzielę na boisku przy ul. Pana Wołodyjowskiego. Podpowiadamy: nikt nagrania nie chce upublicznić – bo każdy zobaczyłby, że dzieci nie było, że Motorowców nie było 40 tylko o połowę mniej, że nikt nikogo nie bił i nie terroryzował! Mało tego, w dzisiejszych czasach gdzie przy każdej możliwej sytuacji wyciągamy telefon, fotografujemy i nagrywamy nie znalazł się żaden z wyimaginowanych 60 rodziców, który by nagrał, sfotografował incydent! LUDZIE NIE DAJMY SIĘ ZWARIOWAĆ!

  Podsumowując. Kibice Motoru swoją obecnością na inauguracji przedszkola Legii wyrazili zdecydowany sprzeciw takim inicjatywom w naszym mieście. Uważamy to wręcz za prowokację, że w mieście gdzie tradycje piłkarskie/klubowe są zakorzenione od wielu pokoleń ktoś próbuje urzeczywistnić inicjatywę, a ktoś wydaje zgodę na organizowanie zajęć sportowych pod szyldem stołecznej drużyny. Nie wyobrażamy sobie, żeby jakakolwiek drużyna spoza Lublina pod przykrywką wdrażania pozytywnych wzorców wykorzystywała nieświadomych rodziców zbijając swój prywatny kapitał! Mamy w Lublinie wiele szkółek piłkarskich. Oprócz Motoru Lublin, który dla przypomnienie prowadzi przedszkole dla najmłodszych adeptów piłki nożnej, mamy szkółki na Lubliniance, BKSie, Sygnale i wiele innych, gdzie za rozsądne pieniądze rodzice wyszkolą swoje pociechy na wysokim poziomie – o czym świadczy miejsce jakie zajmują poszczególne roczniki małych piłkarzy zarówno Motoru jak i pozostałych lubelskich drużyn (już nie wspominając o grającej w 1 lidze CLJ drużynie Motoru). Lubelskie szkółki piłkarskie nigdy nie natrafiły na jakikolwiek sprzeciw ze strony kibiców Motoru.

  Nie wiemy kto i dlaczego próbuje oczerniać i kreować czarny PR wobec Kibiców Motoru, najwyraźniej komuś przeszkadza, że Motorowcy od lat robią bardzo wiele pozytywnych rzeczy. Stowarzyszenie Kibiców Motoru Lublin praktycznie na każdym kroku organizuje zajęcia, pikniki i inne atrakcje dla najmłodszych, prowadzi świetlicę dla maluchów na lubelskim Starym Mieście, pomaga Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, gdzie najmłodszym fanatykom jeżdżącym na wózkach przedkłada pozytywne wzorce. A w jednej chwili przez pseudo dziennikarzynę cała Polska widzi nas jako tych, którzy napadli na małe dzieci! Mało tego! Poprzez kompletny brak obiektywizmu dziennikarskiego (w sumie czego wymagać od redaktora gazety wybiórczej) Fantasty cierpi wizerunkowo również Klub. Najwyraźniej komuś przeszkadza fakt, że Motor w końcu zaczął wygrywać, że ma szansę na awans do wyższej ligi, że na mecze Motoru przychodzi dwa razy więcej ludzi niż na promowany na siłę Górnik Łęczna grający w ekstraklasie!

  PIESKI SZCZEKAJĄ KARAWANA JEDZIE DALEJ! MY SWOJE ROBIMY I ROBIĆ BĘDZIEMY! W LUBLINIE JEST TYLKO MOTOR!

  • Motor niech sobie gra, a kibole zachowali się jak bydło. Może zadajmy pytanie dlaczego rodzice woleli zapisać dzieci do Legii niż do motoru? Szkoda słów na ograniczoną bandę.

Kursy walut

 • USD 3.981zł 0.84%
 • GBP 5.035zł 0.57%
 • EUR 4.3492zł 0.38%
 • CHF 4.551zł 1.06%

Polub nas