Uwaga! Oszuści proponują pracę w Internecie

Trzech mieszkańców powiatu łęczyńskiego padło ofiarą oszustów proponujących pracę w Internecie. W zamian za proponowaną pracę przy komputerowym przepisywaniu tekstu oferowaną na jednym z internetowych portali otrzymali informację o zaciągnięciu przez nich kredytu.

Scenariusz w każdym zgłoszonym policjantom przypadku wyglądał podobnie. Osoby poszukujące pracy na jednym z portali internetowych natknęli się na ogłoszenie dot. zatrudnienia polegającego na komputerowym przepisywaniu tekstu. Za pomocą przesłanego im kwestionariusza podali swoje dane osobowe. Ponadto celem weryfikacji tych danych dokonali wpłaty w dwóch przypadkach 10 groszy oraz w jednym przypadku 1 zł. na wskazane konta. Niestety w zamian za oferowaną pracę otrzymali informację o zawarciu umowy kredytowej na podane przez nich dane osobowe w wysokości od 300 do 800zł – opisuje proceder KWP Lublin.

Łęczyńscy policjanci apelują o rozsądek podczas korzystania z ofert pracy za pośrednictwem Internetu. Niestety część pojawiających się ogłoszeń to niestety zwykłe oszustwa. Niejednokrotnie zdarza się, że padamy ofiarą oszusta pragnącego wyłudzić nasze dane. Pomysłowość i przebiegłość oszustów jest nieograniczona.

Unikajmy ogłoszeń z których wynika, że aby rozpocząć pracę i zacząć zarabiać należy najpierw wpłacić niewielką sumę pieniędzy. Szczególną ostrożność należy wykazać również przy ofertach o możliwości zarobienia dużych pieniędzy, które uzyskamy w łatwy sposób i zaledwie w ciągu kilku dni. Nie dajmy się oszukać.

2013-11-13 15:39:28
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

Jeden komentarz

  1. Pan Sołtys z lublina

    Dali się oszukać w katolickim Kraju ?!
    To widocznie Bóg tak chciał. :)))

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska