Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Uwaga na fałszywe maile. Ktoś podszywa się pod policjanta

W ostatnim czasie na adresy e–mail placówek oświatowych naszego województwa przesłane zostały pisma od osoby podającej się za funkcjonariusza Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Informacja rozesłana została z adresu [email protected].

-W ostatnim czasie policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie otrzymali kilka telefonów od pracowników placówek oświatowych naszego województwa. Z uzyskanych od nich informacji wynikało, że otrzymali e-maile z prośbą o przekazanie danych dotyczących jednej z firm, z którą szkoły podjęły współpracę. Informacja przesłana została z adresu [email protected] – informuje kom. Renata Laszczka – Rusek z lubelskiej policji.

Policja informuje, że podany adres nie należy do użytkowników Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, a osoba rozsyłająca wiadomość podszywa się pod funkcjonariusza Policji.

Wczoraj do KPP w Puławach zgłosiła się właścicielka firmy, opisanej w mailach rozesłanych do placówek oświatowych. Mieszkanka naszego województwa złożyła zawiadomienie o przestępstwie.

-Wstępnie czynności prowadzone są w kierunku pomówienie, przekazywania informacji nieprawdziwych, które mogą doprowadzić do utraty zaufania niezbędnego przy prowadzeniu działalności gospodarczej. Materiały przekazane będą do prokuratury – dodaje kom. Renata Laszczka – Rusek.

Jednocześnie policja zwraca się z apelem, do przedstawicieli placówek, do których taki e-mail dotarł, bądź też dotrze, by na adres [email protected] nie przesyłać żadnych informacji zwrotnych. Policjanci nawiązali już w tej sprawie współpracę z Kuratorium Oświaty w Lublinie.

2014-04-11 09:09:28
(fot. lublin112.pl)

2 komentarze

  1. Masakra że ktos w cos takiego moze uwierzyc, taki mail przeciez to logiczne wgl mail od Policji 😀

  2. Ja też dostałem taką wiadomość i nierobie z tego problemu