Utworzą wielkie serce z samochodów dla WOŚP. Będą też zbierać karmę dla zwierzaków i nakrętki dla Hospicjum

W ramach zbliżającego się finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, miłośnicy aut z grupy VAG przygotowali dla mieszkańców Lublina szereg atrakcji. Całość rozpocznie się od przejazdu ulicami miasta, a kolejne punkty programu odbywać się już będą na placu Zamkowym.

W niedzielę 12 stycznia, już po raz kolejny na Placu Zamkowym w Lublinie zorganizowane zostanie serduszko dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, które utworzą pojazdy z grupy VAG. Kierowcy samochodów takich marek, jak Audi, Volkswagen, Seat czy Skoda przygotowali jednak znacznie więcej atrakcji. Po południu, a dokładnie o godz. 12.30, uczestnicy akcji przejadą w kolumnie głównymi ulicami Lublina. Trasa przejazdu wiedzie z placu Zamkowego al. Solidarności, ul. Dolną 3 Maja, Kołłątaja, Zesłańców Sybiru, Okopową, Narutowicza, Nadbystrzycką, Jana Pawła II, Armii Krajowej, Bohaterów Monte Cassino, al. Kraśnicką, Al. Racławickimi, Krakowskim Przedmieściem, ul. 3 Maja, al. Solidarności na plac Zamkowy.

Przejazd ma na celu zainteresowanie wydarzeniem i zachęcenie do udziału w akcji wszystkich przechodniów i innych kierowców napotkanych na trasie przejazdu. Na uczestników wydarzenia będzie czekał na placu Zamkowym ciepły poczęstunek oraz gorąca herbata i kawa. Co ważne, w trakcie całego wydarzenia, oprócz zbierania środków na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, prowadzona będzie zbiórka karmy, zabawek, ręczników, koców, poduszek, kołder oraz wszelkich smakołyków dla zwierzaków ze Schroniska dla Zwierząt w Lublinie, oraz plastikowych nakrętek dla Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. Zaplanowano też licytacje.

Około godziny 15:00 będzie zaś można oglądać służby ratunkowe w akcji. W tym celu zainscenizowany zostanie wypadek drogowy, na miejsce przyjedzie straż pożarna oraz zespół ratownictwa medycznego. Zadaniem ratowników będzie udzielenie poszkodowanym pomocy czy też ewakuowanie uwiezionych we wraku pojazdu osób. Zgromadzeni będą mieli okazję zobaczyć, jak odpowiedzialna jest praca ratowników, a także jak ważna jest ich wiedza i doskonałe wyszkolenie. Sam finał akcji zaplanowany został na godz. 20:00.

Dzień wcześniej, gdyż w sobotę 11 stycznia, zaplanowano Before przed lubelskim finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Odbędzie się on w Skende Shopping przy al. Spółdzielczości Pracy w Lublinie. Wydarzenie ma być również okazją, aby podziękować tym, którzy angażują się w działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: wolontariuszom oraz mieszkańcom, którzy hojnie wrzucają pieniądza do ich puszek. Całość rozpocznie się o godz. 14:00. W programie przewidziano m.in: liczne pokazy medyczne i profilaktyczne, pokazy taneczne UDS Dance Studio, Passa Passa Dance Studio, pokaz – Szkoła Rytm i Melodia, pokaz taneczny i wokalny w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Podstawowej im. S.F.Klonowica, o godz. 16:45 wystąpi Łukasz Jemioła o godz. 17:20 duet Ciepło w składzie Marcin Kruk i Katarzyna Kłosowska, o godz. 18:10 Szkoła Tańca Chassemi o godz. 18:30 Projekt Natalia Moskal o 19:10 Antykwadrat a na zakończenie o godz. 20:00 Moow mi Janek.

Z kolei główne lubelskie wydarzenia w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędą się w niedzielę w Centrum Kultury. W sali widowiskowej program przedstawia się następująco: 10.00 – Przedszkole dwujęzyczne Motylek, 10.30 – Akademia Karate Daniela Iwanka, 11.00 – Klub Muay Thai, 11.00 – Passa Passa Dance Studio, 11.30 – Szkoła Muzyczna Rytm i Melodia, 12.00 – Agnieszka Wiechnik i wokaliści z Janowskiego Ośrodka Kultury, 12.30 – Łukasz Jemioła, 13.00 – Lubelska Szkoła Rocka, 13.20 – Dollars & Birds Freestyle, 13.20 – Studio Tańca UDS, 14.05 – Monika Kowalczyk z Zespołem, 14.25 – Projekt Natalia Moskal, 15.00 – Chór Akademos, 15.25 – Deltha, 15.55 – Koshyki, 16.25 – B6, 16.55 – Katarzyna Pietras. Z kolei na scenie ustawionej przed budynkiem zaprezentują się: 17.00 – RE:ACT, 18.00 – Sweed, 19.00 – Pozytyvni.pl, 20.00 – Machina a o godz. 21.00 Renegady. Będą też animacje dla najmłodszych, strefa gamingowa, pokazy sztuk walki, fotobudka, licytacje a także pokazy służb ratunkowych.

(fot. nadesłane)

Zobacz również

9 komentarzy

 1. zaczyna się pajacostwo ,daj kasę a nie korkuj pół Lublina

 2. Już nie mogę się doczekać tego smrodu z rur wydechowych .

 3. Dawać kasę będzie na rubta co chceta.

  • Pamiętaj aby jak zawiesisz swoja progeniturę do szpitala, złożyć koniecznie oświadczenie aby nie leczyć ich sprzętem zakupionym przez WOŚ. Głupie.

   • Narodowy Akrobata

    O wyborze sprzętu do leczenia/opieki konkretnego przypadku decyduje lekarz prowadzący, a nie pacjent/rodzic pacjenta czy Owsiak, więc swoje mądrości zachowaj dla siebie.

    • Typowe, nie dam ale korzystać bede bo mi się należy. Rodzic wyraża zgodę na zabiegi i badania dziecka, tak jakbyś nie wiedział.

 4. najedzie się januszy pastuchami w tedeiku

 5. Wow ale atrakcja banda wieśwagenów w tdi’ku będzie korkować miasto. Tak po prawdzie to wstyd to takiego dziada wsiąść a co dopiero tym się obwozić…

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Uroczyste poświęcenie wozu bojowego w Żabnie
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
W najbliższą sobotę w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się „Potańcówka”
Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy