Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Usłyszeli huk i dostrzegli upadającego mężczyznę. Wędkarz został porażony prądem (foto)

Po długiej resuscytacji krążeniowo-oddechowej udało się przywrócić funkcje życiowe wędkarza, który wędziskiem dotknął linii energetycznej i został porażony prądem. Mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 9 na terenie stawów w Markuszowie w powiecie puławskim. Znajdujący się tam wędkarze w pewnym momencie usłyszeli huk i dostrzegli upadającego mężczyznę. Natychmiast ruszyli na pomoc.

Jak wstępnie ustalono, 62-letni mieszkaniec Puław uczestniczył w zawodach wędkarskich. Zarzucając przynętę, wędziskiem dotknął linii energetycznej, która przebiegała tuż nad nim. To sprawiło, że został porażony prądem.

O wszystkim zostały zaalarmowane służby ratunkowe. Ponieważ wędkarz nie wykazywał funkcji życiowych, przystąpiono do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Po długiej reanimacji udało się go uratować.

Śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do szpitala w Lublinie. Teraz policjanci prowadzą czynności mające na celu ustalenie szczegółowych okoliczności oraz przyczyn zdarzenia.

(fot. nadesłane)

17 komentarzy

  1. Zawody wedkarskie z „atrakcją ” w postaci pokazu łuku elektrycznego z lini 15 tys volt

  2. Co to była za wędka, że przewodziła prąd…. ?

  3. brawo dla ratowników jak oni tam wjechali ta karetką to ja nie wiem

Z kraju