690 680 960

Uroczyste otwarcie nowego komisariatu w Lublinie (wideo, zdjęcia)

W poniedziałek w Lublinie przy ul. Gospodarczej odbyło się uroczyste otwarcie nowego komisariatu policji. Sekretarz Stanu w MSWiA Sylwester Tułajew przekazał symboliczny klucz do nowego obiektu Komendantowi tej jednostki nadkom. Arkadiuszowi Romaniukowi.

Ceremonia rozpoczęła się meldunkiem złożonym przez dowódcę uroczystości Sekretarzowi Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Następnie przy odegranym hymnie Rzeczypospolitej Polskiej na maszt wciągnięta została flaga państwowa.

Głównym punktem uroczystości było otwarcie VI komisariatu Policji. Sekretarz Stanu w MSWiA przekazał symboliczny klucz do nowego obiektu Komendantowi tej jednostki nadkom. Arkadiuszowi Romaniukowi. Następnie policyjni kapelani dokonali poświęcenia komisariatu.

Komisariat VI Policji w Lublinie od 19 lat mieścił się przy ul. Gospodarczej 2 w budynku mieszkalnym, użytkowanym na podstawie umowy najmu. Dla pracujących tam ponad 60 funkcjonariuszy oraz odwiedzających komisariat interesantów warunki lokalowe były bardzo trudne. Małe i ciasne pomieszczenia nie dawały żadnego komfortu pracy. Lokal nie spełniał obowiązujących wymogów dotyczących standardów technicznych, funkcjonalnych i użytkowych. Od wielu lat kierownictwo komendy wojewódzkiej jak i komendy miejskiej starało się o budowę nowej siedziby. Z pomocą i wsparciem wyszli także mieszkańcy dzielnicy Bronowice.

Pod koniec 2016 roku pozyskano działkę przy ul. Gospodarczej 1B pod budowę nowego komisariatu i wykonano dokumentację techniczną nowego budynku. Prace budowlane na liczącej ponad 6 tys. m² działce rozpoczęły się z końcem 2017 r. Koszt inwestycji łącznie z wyposażeniem oszacowano na ponad 19 mln złotych. Pieniądze przeznaczone na ten cel pochodziły z Programu Modernizacji Policji oraz z Wojewódzkiego Funduszu Wsparcia Policji.

Oddawany dziś do użytku obiekt to przestronny nowoczesny dwupiętrowy budynek, który składa się z części administracyjno-biurowej oraz garażowej. Wszystkie pomieszczenia i przyległy teren dostosowane są do obowiązujących przepisów. W budynku mieści się m.in. pomieszczenie dla osób zatrzymanych, służby dyżurnej oraz dla policjantów z zapleczem sanitarnym oraz socjalnym, wyposażona siłownia, magazyn dowodów rzeczowych z wentylatorami, wyposażona w system audio-video sala narad.

 

 

Cały obiekt jest wyposażony w monitoring. Na budynku zamontowano także instalację solarną. Stworzono również udogodnienia dla osób niepełnosprawnych: wydzielone miejsca postojowe na parkingu, jest szeroka klatka schodowa, winda umożliwiającą dojazd na wszystkie kondygnacje. Z kolei w strefie wejścia zamontowano elementy ułatwiające orientację zarówno dla osób niedowidzących oraz niedosłyszących, jak np. pętlę indukcyjną, czy kontrastowe płytki. Na terenie działki znajdują się też garaże oraz wydzielone miejsca postojowe dla interesantów. Oddawane do użytku pomieszczenia są umeblowane, zainstalowano także nowy sprzęt biurowy oraz komputerowy.W nowym komisariacie będzie pracować łącznie 65 funkcjonariuszy i 3 pracowników cywilnych.

Dzisiejsza uroczystość była także okazją do tego, aby wręczyć odznaczenia państwowe i resortowe funkcjonariuszom i pracownikom Policji oraz osobom zasłużonym dla naszej formacji. Za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej wręczone zostały funkcjonariuszom lubelskiego garnizonu Policji 24 medale Za długoletnią służbę (4 złote, 16 srebrnych i 4 brązowe). Z kolei za wybitne zasługi w dziedzinie realizacji ustawowych zadań Policji 5 osobom wręczono medale Za Zasługi dla Policji. Jednym z uhonorowanych Medalem Za Zasługi dla Policji jest Andrzej Szyszko – przewodniczący społecznego komitetu mieszkańców dzielnicy Bronowice.

(fot. wideo Policja Lublin)

17 komentarzy

  1. Jak to jest, że można nie przepracować ani jednego dnia na etacie, a później awansować ze stanowiska ministranta na stanowisko ministra?

  2. Romaniuk to ukraińskie nazwisko.

  3. A kto to jest ten Tułajew ?

  4. No nie powiem, nowy komisariat się tu przydal, ale na moje to wygląda on dość.. Ciekawie. Futurystyczne bym nawet powiedziała. Nie doczytałam, kto to zaprojektował ? I wnętrza takie raczej tradycyjne. Byleby służył dla mieszkańców, a nie przeciwko nim. Moim zdaniem to nawet udana inwestycja. *****

  5. To prawda. Tak został zaprojektowany, że jak się przechodzi, to ma się chęć wejść do środka. Tylko czy będzie się dało wyjść :).

Kursy walut

  • USD 4.3258zł 0.01%
  • GBP 5.3609zł 0.19%
  • EUR 4.716zł 0.18%
  • CHF 4.7054zł 0.2%

Polub nas