Czwartek, 28 marca 202428/03/2024
690 680 960
690 680 960

Upominki i bilety do skansenu za plastikowe butelki

Osoby które segregują odpady, a plastikowe butelki wyrzucają do specjalnych automatów, mogą otrzymać za to szereg upominków. Właśnie dołączyły kolejne.

Zakładki do książki, długopisy, opaski odblaskowe, jojo, skakanki, przyborniki biurowe, podkładki pod telefon komórkowy, karty do gry, płyty muzyczne, zawieszki zapachowe- to tylko część z gadżetów, jakie mogą otrzymać mieszkańcy Lublina, za to, że segregują odpady, a plastikowe czy też aluminiowe opakowania wrzucają do specjalnie przeznaczonych do zbiórki automatów.

Do akcji prowadzonej przez lubelski Urząd Miasta właśnie przyłączyły się dwie kolejne firmy, które przekazały upominki. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie przekazało ponad 60 gadżetów zaś Muzeum Wsi Lubelskiej bilety wstępu do lubelskiego Skansenu.

Żeby zdobyć któryś z upominków, wystarczy wrzucić do automatów służących do zbiórki zużytych opakowań po napojach, co najmniej 10 plastikowych butelek (PET), czy puszek aluminiowych. Maszyny identyfikują opakowania po kształcie i kodzie kreskowym. Po oddaniu butelek czy puszek po napojach zostanie wydany paragon, który należy wykorzystać zgodnie z zasadami określonymi w regulaminie.

Automaty ustawione są w dwóch miejscach w Lublinie: w centrum handlowym E. Leclerc przy ul. Zana na poziomie -1 przy wejściu od parkingu podziemnego (przy poczcie) oraz w CH E.Leclerc przy ul. Turystycznej 1 przy wejściu od strony hipermarketu budowlanego Praktiker.

(fot. UM Lublin)
2014-05-14 17:15:03

4 komentarze

  1. Szkoda tylko, że tak często się psują…albo ja mam pecha ile razu nie pojechałam z pełnym worem butelek plastikowych to automat był nieczynny…

  2. Dlaczego stoją tylko przy leklerkach? Dlaczego nie mogą stać przed każdym sklepem? Myślę, że wszyscy by chętnie wtedy oddawali butelki. A co z opakowaniami szklanymi? Miały być zwrotne w każdym sklepie a nadal są na paragon. Nie masz paragonu to butelki zwrotne musisz i tak i tak wyrzucić bo nikt ci ich nie przyjmie a ile można trzymać pod zlewem? W Polsce się nie dba o surowce wtórne i nie mówię o ludziach, którzy by chętnie je oddawali ale o firmach, samorządach i kraju. W każdym innym kraju na śmieciach się zarabia, tylko nie u nas. Złom, butelki, plastik HDPE i PET, makulatura, miedź, elektrośmieci – to żywa gotówka a u nas się to marnuje.

  3. dajcie sobie siana z tymi automatami-nie mają wbudowanej zgniatarki i są wiecznie pełne.
    Jakiś czas temu spróbowałem ponownie po zakupach i okazało się że coś się maszynie pokitwasiło i nie przyjmowała butelek w ogóle zgłaszając jakiś dziwny błąd. Butelki wylądowały w śmietniku…szkoda zachodu na taką wątpliwą „zabawę”

  4. i owszem.. Ja ostatnio, nawet udało mi się czekać z dzieckiem (zbiera te punkty) ok. 40 minut, aż ktoś łaskawie wymieni worek w automacie-po trzech interwencjach w biurze obsługi (trzeba biegać do góry i powrotem) E. Leclerk na Zana. Szkoda czasu i zachodu. Taki mamy samorząd, że chyba wszyscy mają to w d…… Znajomy mi powiedział, że na skupach sprzedaje butelki i osobno kapsle, nawet lepiej wychodzi na zakupie coś dziecku, niż jakieś długopisy czy breloki 🙂 A wiecie jak to jest z tą segregacją odpadów 🙂 to pojeźdźcie i zobaczcie np. do MPO, KOMEKO my zbieramy, a i tak to wszystko idzie na jedną kupę, jak było dawniej ( by chociaż z ludzi nie robili durni ). No, ale przecież idzie jak zwykle o kasę 🙁

Z kraju