Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

UMCS zorganizował Akademicki Jarmark Świąteczny. Były ozdoby, smakołyki oraz wspólna zabawa (zdjęcia)

Dzisiejszy jarmark był okazją do zakupu wyjątkowych wyrobów rękodzielniczych nawiązujących do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Każdy chętny mógł też skosztować wybranych potraw i słodkości świątecznych.

We wtorek na placu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie odbył się Akademicki Jarmark Świąteczny. Wydarzenie nawiązywało do słynnych jarmarków bożonarodzeniowych organizowanych we wszystkich największych miastach w Polsce. Miało ono na celu integrację całej społeczności akademickiej, wsparcie lokalnych fundacji i stowarzyszeń oraz społeczności sąsiedzkich działających na obszarze naszego miasta.

Choć Jarmark skierowany był do studentów i pracowników uczelni, to jednak mile widziany byli również mieszkańcy miasta i regionu. Była okazja do zakupu wyjątkowych wyrobów rękodzielniczych nawiązujących do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Na stoiskach oferowano m.in.: dekoracje świąteczne przygotowane przez studentów UMCS a także zaproszonych gości, makramy, kartki i wiele innych przedmiotów. Każdy chętny mógł też skosztować wybranych potraw i słodkości świątecznych.

O świąteczny wystrój jarmarku zadbał Ogród Botaniczny UMCS. Wydarzenie miało też wymiar charytatywny. Do udziału w Jarmarku zostali zaproszeni m.in.: Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia, Dom Dziecka im. Janusza Korczaka w Lublinie, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1, Żłobek Uniwersytecki maluch.net, Lubelskie Sploty oraz Stowarzyszenie Kooperatywa Lubelska.

(fot. lublin112)

3 komentarze

  1. Widać że było ekstra.Te dymy to gaz łzawiący?

  2. … po co to komu … studentom wystarczy 3 gatunki piwa i cebularz , już są szczęśliwi

Z kraju