Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ulica gotowa lecz nie można po niej jeździć

Choć remont ulicy Doświadczalnej w Lublinie zakończył się wiele dni temu, to kierowcy wciąż nie mogą po niej jeździć.

Mieszkańcy osiedla Felin pomstują na to, że przejazd ulicą Doświadczalną wciąż blokują barierki oraz znaki zakazu wjazdu. Szczególnie, że remont ulicy dawno się zakończył, a od wielu dni próżno szukać tam kogoś, kto by się zajmował jakąkolwiek pracą. Tymczasem część mieszkańców mając dosyć tej sytuacji ignoruje znaki i jeździ zamkniętą dla ruchu ulicą.

Roboty drogowe w tym miejscu zakończyły się pod koniec października, gdy wykonawca skończył układanie ostatniej warstwy nawierzchni. Tłumaczono wtedy, że ulica zostanie udostępniona około 10 listopada, po tym, jak wykonane zostanie oznakowanie poziome i pionowe oraz końcowe prace przy chodnikach. Brakowało również przystanków komunikacji miejskiej.

Mieszkańcom Felina powoli kończy się cierpliwość. -Zmuszeni jesteśmy wyjeżdżać z osiedla kierując się w stronę ul. Męczenników Majdanka. Cierpliwie oczekujemy na otwarcie zamkniętego przejazdu w stronę Witosa, ale cierpliwość już się każdemu kończy. Szczególnie dotyka to osób, które pozostawiają swe auta na parkingu strzeżonym lub chcą zatankować na pobliskiej stacji LPG. Zniecierpliwieni kierowcy sami odsuwają znaki blokujące przejazd by korzystać z ukończonej już drogi. Ulica jest już od dawna przejezdna, wymalowano nawet linie, a przejazd nadal zamknięty- wyjaśnia jeden z mieszkańców.

Jest połowa listopada, a okazuje się, że ulica zostanie udostępniona do ruchu najwcześniej na początku następnego tygodnia. Jak wyjaśnia Karol Kieliszek z lubelskiego Ratusza –Wykonawca zgodnie z umową miał czas na wykonanie remontu do 15 grudnia. Prace zostały zakończone wcześniej, jednak nie został wykonany jeszcze odbiór techniczny. A rozpocznie się on na początku przyszłego tygodnia, i dopiero gdy wypadnie on pomyślnie droga zostanie formalnie dopuszczona do ruchu- dodaje Kieliszek.

(fot. czytelnik Tomasz)
2013-11-14 20:22:02

Komentarze wyłączone