Ulica Diamentowa stoi w korku. Kierowcom puszczają nerwy (zdjęcia)

Każdy kto miał okazję jechać wczoraj lub dziś ul. Diamentową wie, że lepiej omijać ten rejon miasta. Przez kilka godzin dziennie trwa tam drogowy horror.

Jeżeli macie zamiar jechać ul. Diamentową, proponujemy wybrać alternatywną trasę. Od wczoraj trwa tam drogowy horror, po skierowaniu pojazdów na jedną nitkę, po stronie Lubelskiego Klubu Jeździeckiego. To co dzieje się przez kilka godzin na odcinku od ul. Zemborzyckiej do wiaduktu na ul. Krochmalnej to istna walka kierowców o przejechanie choćby metra. Ci, którym puszczają nerwy, po prostu zawracają.

Wpuszczenie ruchu na tak wąskie gardło, gdzie dodatkowo wyznaczone są dwa przystanki, na których co chwilę zatrzymują się autobusy, powoduje, że korek sięga na ul. Diamentowej w szczycie niemal do ul. Zemborzyckiej, zaś na ul. Wrotkowskiej po ul. Inżynierską. Od wczoraj ZTM Lublin informuje o ciągłych opóźnieniach pojazdów komunikacji miejskiej, które stoją w korku po kilkadziesiąt minut. Chodzi o linie 1, 11, 13, 15, 19, 37, 38, 40, 45, 50, 157, 160 oraz 161.

Prace na zamkniętym odcinku mają trwać co najmniej dwa tygodnie. Wykonawca rozbiera właśnie nawierzchnię od strony Bystrzycy, która ma zostać poprawiona. Kierowcom zalecamy objazdy ul. Diamentowej przez ul. Żeglarską i ul. Janowską.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

41 komentarzy

 1. Rok 2018 Lublin – zarejestrowano 20000 nowych pojazdów 🙂 Niedługo zabetonują wszystko pod ulice i parkingi 🙂

 2. A czy ktoś wie kiedy te remonty mają się skończyć? Bo coś to za długo trwa. Osiedla wzdłuż JP są odcięte od świata przez te nieprzemyslane i robione na raz przebudowy. A co do obwodnicy przez miasto mam do pracy ok 12 km obwodnicą 30 km i muszę się do niej jeszcze dostać…. To nie dziękuję.

  • Rowerem leniu skończony… 12 km i płaczesz. Zona musi być z ciebie dumna;) a jak nie to stój grzecznie w koteczku albo leć obwodnicą, po to ona jest ! Ale jak tankujesz grata zawsze za 50 to …

 3. Akurat te przystanki na czas całej budowy powinno się zlikwidować i między pozostałymi najbliższymi przystankami powinien być darmowy przejazd (tam przecież też trudno przejść). Wiem, że to by uniemożliwiło przesiadanie się w pewnych relacjach, ale zdecydowanie zmniejszyłoby korki.

  • …trudno przejść…? To chodnikiem objazd wyznaczono? A może za dużo McDonaldsa? ruch to zdrowie krowo, ruszaj się, schudnij, a kto wie, mize i ty nawet kogoś sobie znajdziesz i nie będziesz jątrzyć na cały świat bo jesteś gruba i leniwa !

 4. Jedna rodzina potrafi mieć 3 auta. Oczywiscie nierzadko te 3 auta stoją na parkingu, paradoksalnie oni właśnie mają wiecznie miejsce. Ktoś, kto dla rodziny ma jedno auto, jeździ na zmianę z żoną do pracy, zawozi dzieci itp… nie ma jak zaparkować po powrocie bo wystarczy kilka rodzin z 3 autami… chore ! Ledwo stać na OC, graty rdzą wpływają, na paliwko zawsze 50zł… Ale ma !

 5. 1 adres = 1 auto !

 6. Od razu uprzedzam kąśliwe odpowiedzi w stylu: „pewnie cie nie stać…” fakt, nie jestem arabskim szejkiem, ale stać mnie. Mam rower wart więcej niż twój gnojowóz i średniej klasy auto za 130 000zł. Wiec za nie miałbym pewnie heh… 100 matizow;) lub 20 żałośnych BMW.

 7. Niektóre starsze auta są w lepszym stanie technicznym niż 5-7 latki wytłuczone przez „super” kierowców.

 8. Juz wychapaly sie przesiedlency z dziada,pradziada….kiedys bylo kilkadziesiat dorozek i wystarczalo,dworzec byl poza miastem,czuby vel Baki, Dziesiata, Bronowice,czechowy to wioski byly i wystarczyly drabiniaste wozy ze sloma, a teraz miastowe sie dusza….kupowac dzialki pod miastem i wracac jak nie chcecie korkow….

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie
„Bezpieczna sobota z Mikołajem w ODTJ WORD w Lublinie”
Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie
Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu