Ulica Diamentowa stoi w korku. Kierowcom puszczają nerwy (zdjęcia)

Każdy kto miał okazję jechać wczoraj lub dziś ul. Diamentową wie, że lepiej omijać ten rejon miasta. Przez kilka godzin dziennie trwa tam drogowy horror.

Jeżeli macie zamiar jechać ul. Diamentową, proponujemy wybrać alternatywną trasę. Od wczoraj trwa tam drogowy horror, po skierowaniu pojazdów na jedną nitkę, po stronie Lubelskiego Klubu Jeździeckiego. To co dzieje się przez kilka godzin na odcinku od ul. Zemborzyckiej do wiaduktu na ul. Krochmalnej to istna walka kierowców o przejechanie choćby metra. Ci, którym puszczają nerwy, po prostu zawracają.

Wpuszczenie ruchu na tak wąskie gardło, gdzie dodatkowo wyznaczone są dwa przystanki, na których co chwilę zatrzymują się autobusy, powoduje, że korek sięga na ul. Diamentowej w szczycie niemal do ul. Zemborzyckiej, zaś na ul. Wrotkowskiej po ul. Inżynierską. Od wczoraj ZTM Lublin informuje o ciągłych opóźnieniach pojazdów komunikacji miejskiej, które stoją w korku po kilkadziesiąt minut. Chodzi o linie 1, 11, 13, 15, 19, 37, 38, 40, 45, 50, 157, 160 oraz 161.

Prace na zamkniętym odcinku mają trwać co najmniej dwa tygodnie. Wykonawca rozbiera właśnie nawierzchnię od strony Bystrzycy, która ma zostać poprawiona. Kierowcom zalecamy objazdy ul. Diamentowej przez ul. Żeglarską i ul. Janowską.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

41 komentarzy

 1. Niech więcej jeżdżą samochodami, to na pewno korków ubędzie. Każdy kto uważa, że w mieście samochód jest niezbędny jest zwyczajnie nieudolny i nieogarnięty życiowo. Jest KM, są rowery, taksówki, wypożyczalnie samochodów, samochody na minuty. I sam znam rodziny z trójką dzieci, które samochodu nie posiadają. Ale co zrobić, Lublin jest bogaty – w końcu przypada u nas więcej samochód na mieszkańca niż w „biednych” miastach zachodniej Europy. Taki u nas dobrobyt, że biedaki z Niemiec czy Belgii mogą nam tylko zazdrościć.

  • Nie opowiadaj bzdur, bo na pewno zazdrościsz. Pewnie jesteś żebrakiem, którego nie stać na auto i na pewno nie masz prawa jazdy. A ten korek jest spowodowany przez pedalarzy, wegetarian, ekologów i zawalidrogi co nie potrafią jeździć dynamicznie po mieście. No i przez trolejbusy które korkują skrzyżowania.

   • Franiu, każdy żyje jak chce i jeździ jak chce! Wolisz autobus twoja sprawa inni wolą dzieci wozić samochodem i biorąc pod uwagę że płacą podatki a nie korzystają z MPK (to też jest głównie utrzymywane z podatków…) to mają prawo domagać się dobrych przepustowych ulic tak jak ty wygodnych nieśmierdzących autobusów… a i autobusy też muszą mieć dobre drogi…
    Jeśli chodzi o infrastrukturę drogową Lublin został zapuszczony przez ostatnie dekady i po PRLowskie wysłużone mosty, wiadukty, szosy się rozlatują a ostatnie remonty to kropla w morzu potrzeb… dlatego mamy paraliż i prędko się nie skończy bo kolejne mosty trzeba zamykać bo się walą… Ale tak to jest jak się buduje stadiony, csk, biurowce dla urzędasów itp inwestycje…

    • Jeżeli tylko wożą tyłki w blaszakach to na nich idzie więcej podatków w postaci leżanek na kardiologi itp.

  • Prawko ci zabrali i teraz gul ci się huśta?

  • A to bardzo ciekawe… To teraz mi powiedz jak sensownie ogarnąć komunikacją miejską mój przypadek: do przystanku mam 2km (mieszkam pod Lublinem) trzeba zawieźć lub odebrać (oboje pracujemy – zmieniamy się) dzieci do żłobka i przedszkola (dwa różne miejsca). Dalej do pracy nie mam bezpośredniego połączenia. A pracuje w okolicy tego nieszczęsnego remontu. To o której będę musiał wychodzić z domu o 5 rano? Z dwójką małych dzieci? Filozof bez pojęcia o życiu…

   • hej mańkut, skoro mieszkasz ppd Lublinem to dzieci woź sobie tam hen ubsiebie pomiędzy pola i zagajniki do żłobka. Nie płacisz u nas podatków wiec powinieneś o ile w ogóle to w ostatniej kolejności być brany pod uwagę w staraniu się o żłobek czy przedszkole. Przez takich jak ty, dla lublinian brakuje miejsca w przedszkolach. Roszczeniowcu.

    • Gdybyś Ty inteligencie ukończył więcej szkół opłacanych z podatków innych ludzi to byś takich kretynizmów nie wypisywał. Każdy obywatel tego kraju ma prawo korzystać ze wszystkiego co publiczne i prawem dopuszczalne w takim miejscu, które wybierze. Twój lokalny pseudopatriotyzm to jakiś zaścianek intelektualny. Od ilu pokoleń Twoja rodzina jest miastowa, lubelska? P.S. Siedzenie całe życie w jednym miejscu i narzekanie na innych wskazuje na problemy u Ciebie a nie u tych, których krytykujesz za to, że się przemieszczają w poszukiwaniu lepszego życia.
     Zastanów się nad sobą.

     • Żyj tam gdzie trafiają twoje podatki. Zadasz przedszkola utrzymywanego z moich podatków, idź tam gdzie zostawiasz swoje, nie wiem, do Urszulina albo innej Niedrzwicy…

     • Beżowi tez przemieszczają się do lepszego życia a robić im się nie chce.

     • Skoro taki z Ciebie lokalny patriota sponsor z podatków to pochwal się publicznie ile tych podatków w zeszłym roku zapłaciłeś. Pokaż jak sponsorujesz innych przyjezdnych nierobów. Mam nieodparte wrażenie, że takie komentarze może pisać tylko osoba niezaradna życiowo, bojąca się konkurencji ze strony innych. Skoro już piszesz o przedszkolach to najpierw poczytaj o tym jak są finansowane. Wtedy dowiesz się, że na dofinansowanie zadań w zakresie wychowania przedszkolnego gmina otrzymuje dotację celową z budżetu państwa. P.S. Kiedy już zbierzesz się kiedyś na odwagę i postanowisz wyjechać ze swojego najwspanialszego miasta na świecie na wakacje to będziesz się poruszał drogami lub korzystał z lotnisk. Za czyją kasę zostały wybudowane??? Coś mi się zdaje, że Twoje podatki nie wystarczyłyby nawet na kładkę nad Bystrzycą. Żyj dalej w swoim zaścianku.

  • Mam porównanie, bo jakiś czas nie miałem samochodu (miesiąc naprawiany z oc sprawcy), a więc: dzieci mają lekcje 8-15, ja je muszę zawieźć:
   1. samochodem:
   – wstajemy o 7:00, w pracy jestem 8:30, wychodzę 15:00, w domu jesteśmy 16:30
   2. autobusem:
   – wstajemy o 6:00, w pracy jestem 9:00, wychodzę 13:30, w domu jesteśmy 16:30

   kogo stać na jeżdżenie autobusami? bo chyba nie ludzi pracujących i wychowujących dzieci?

  • Co za bzdury piszesz. Nie wspomnę już, że z twojej wypowiedzi wynika, że taksówki oraz samochody z wypożyczalni (czy na minuty – to też wypożyczalnia) to nie są samochody, które powodują korki. Być może zaliczasz się do grupy nieudolnej i nieogarniętej – jak sam to nazwałeś. A wyobraź sobie, że po pierwsze mnóstwo ludzi ma taką pracę, że musi jeździć samochodem (wcale o tym nie marząc w takim rozkopanym mieście), a po drugie autobusy też pękają w szwach, więc nie jest tak kolorowo jak ci się wydaje. I jeszcze to nie Lublin jest taki bogaty, tylko „biednych” studentów tak tu dużo.

  • Policz sobie np dowóz dziecka do żłobka lub przedszkola – rano 2 bilety i po południu 2 bilety co daje około 13 zł o czasie nie wspomnę. Samochodem z gazem za 13 zł zrobisz około 70 km. Taksówka 2 razy dziennie to koszt około 30 zł. A co do roweru to zawieź zimą dziecko na rowerze do przedszkola. Samochód na minuty? Ok tylko ciekawe czy będziesz go latała i szukał gdzie stoi. a te rodziny z trójką dzieci to pewnie beneficjenci MOPR i dzieci przedszkola na oczy nie widziały. Szkoda mi ciebie

 2. Najpierw stoją w korku, potem szukają miejsca do zaparkowania, a ostatecznie parkują na chodniku/trawniku/drodze pożarowej.
  Pocieszające jest to, że corocznie przybywa kilkanaście tysięcy „nowych” (10-letnich) samochodów, więc za kilka lat wszystko wszędzie będzie stało. Wtedy ludzie zrozumieją, że nie tędy droga do komunikacyjnego dobrobytu.

  • Dokładnie za 10 lat bedzie po wszystkim niezależnie ile dróg wybudują. Pojemnośc miast na auta zostanie przepełniona!

 3. Najśmieszniejsze jest to, że te wszystkie osoby stojące w tym kilkukilometrowym korku zmieściłyby by się do kilku przegubowych autobusów. I to bez ścisku.

  • zrozum Franiu że niewielu chce z tobą razem jeździć na przegubowcu… ciekawe dlaczego…?

   • Bo mają w d… innych a w sumie siebie również, Zrozum że gdyby wybudować w Lublinie jeszcze 1000km dróg to wraz będą korki….

 4. przypominam że za miesiąc kończy się czas wykonawcy na wykonanie inwestycji, sądząc po tym co zostało zrobione odbiory będą w kwietniu ale 2020 r. a po drugie zapewne wynagrodzenie wykonawcy nie zostanie ucięte ani o złotówkę tzw kara umowna. .. a wszystko po to aby żyło się lepiej! kolesiom …

 5. Janusz komentarzy

  Kiedyś jak dwie czy więcej osób pracowały razem i mieszkały blisko siebie, to umawiali się, że do pracy zabierają się razem. I np. jeżdżą każdego po kolei samochodem zmieniając się co tydzień. Dziś tego nie praktykuje się. Każdy chce swoim jechać to i więcej korków jest. A druga sprawa, że większość kierowców nie umie objeżdżać newralgicznych miejsc. Bo najkrócej to jadę. A czasem lepiej nadrobić drogi i być o wiele szybciej u celu.

 6. Potem kolej na Janowską od rond za most pod górę bo megatragedia drogowa!

 7. Janowkiej nie polecam. Jest tak zakorkowana ze samochody stoja rano od Wyzynnej do Stokrotki kolo Zalewy Zemborzyckiej. Przejechanie 3 km zajmuje okolo 90 minut. Najlepszym wyjsciem jest obwodnica no bo po to zostala wybudowana.

 8. Tak janowska od zalewu do Jana Pawła korek Nie remontowana od 20lat atrakcja Lublina ulica do zalewu może zrobić obwodnicę Ale po co

 9. Zapomniałem dodać , że mam strasznie zryty beret.

 10. Nienawidzę korków. Z korkami każdy męczy się. Kiedyś wino było kapslowane.

 11. Rok 2018 Lublin – zarejestrowano 20000 nowych pojazdów 🙂 Niedługo zabetonują wszystko pod ulice i parkingi 🙂

 12. A czy ktoś wie kiedy te remonty mają się skończyć? Bo coś to za długo trwa. Osiedla wzdłuż JP są odcięte od świata przez te nieprzemyslane i robione na raz przebudowy. A co do obwodnicy przez miasto mam do pracy ok 12 km obwodnicą 30 km i muszę się do niej jeszcze dostać…. To nie dziękuję.

  • Rowerem leniu skończony… 12 km i płaczesz. Zona musi być z ciebie dumna;) a jak nie to stój grzecznie w koteczku albo leć obwodnicą, po to ona jest ! Ale jak tankujesz grata zawsze za 50 to …

 13. Akurat te przystanki na czas całej budowy powinno się zlikwidować i między pozostałymi najbliższymi przystankami powinien być darmowy przejazd (tam przecież też trudno przejść). Wiem, że to by uniemożliwiło przesiadanie się w pewnych relacjach, ale zdecydowanie zmniejszyłoby korki.

  • …trudno przejść…? To chodnikiem objazd wyznaczono? A może za dużo McDonaldsa? ruch to zdrowie krowo, ruszaj się, schudnij, a kto wie, mize i ty nawet kogoś sobie znajdziesz i nie będziesz jątrzyć na cały świat bo jesteś gruba i leniwa !

 14. Jedna rodzina potrafi mieć 3 auta. Oczywiscie nierzadko te 3 auta stoją na parkingu, paradoksalnie oni właśnie mają wiecznie miejsce. Ktoś, kto dla rodziny ma jedno auto, jeździ na zmianę z żoną do pracy, zawozi dzieci itp… nie ma jak zaparkować po powrocie bo wystarczy kilka rodzin z 3 autami… chore ! Ledwo stać na OC, graty rdzą wpływają, na paliwko zawsze 50zł… Ale ma !

 15. 1 adres = 1 auto !

 16. Od razu uprzedzam kąśliwe odpowiedzi w stylu: „pewnie cie nie stać…” fakt, nie jestem arabskim szejkiem, ale stać mnie. Mam rower wart więcej niż twój gnojowóz i średniej klasy auto za 130 000zł. Wiec za nie miałbym pewnie heh… 100 matizow;) lub 20 żałośnych BMW.

 17. Niektóre starsze auta są w lepszym stanie technicznym niż 5-7 latki wytłuczone przez „super” kierowców.

 18. Juz wychapaly sie przesiedlency z dziada,pradziada….kiedys bylo kilkadziesiat dorozek i wystarczalo,dworzec byl poza miastem,czuby vel Baki, Dziesiata, Bronowice,czechowy to wioski byly i wystarczyly drabiniaste wozy ze sloma, a teraz miastowe sie dusza….kupowac dzialki pod miastem i wracac jak nie chcecie korkow….

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9189zł 0.23%
  • GBP 5.1109zł 0.28%
  • EUR 4.2502zł 0.24%
  • CHF 3.9921zł 0.17%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Wyprzedaż garażowa stała się już lokalną tradycją
   XI Dzień Historyka na UMCS
   Botaniczna Piątka Lublin – edycja wiosenna
   Zaproszenie do udziału w terenowych akcjach poboru krwi
   Bezpłatne Warsztaty Cheerleadingu! Przyjdź, spróbuj!
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.