Ul. Letniskowa: Nowy asfalt zakrył dziury w polnej drodze

W minionym tygodniu na ul. Letniskowej w Lublinie położono asfalt. Nowa nawierzchnia pojawiła się od skrzyżowania z ul. Kukułczą do granic lasu

Nowa nawierzchnia zasłoniła polną drogę, która kiedyś prowadziła tędy w stronę lasu. Asfalt położono na długości ponad 700 metrów aż za skrzyżowanie z ul. Świeżą. Dzięki temu mieszkańcy zyskali „gładki” dojazd do domów i działek. -Skończy się kurz i ciągłe mycie okien. Teraz szybciej dojedziemy, bez „wstrząsów” – mówi mieszkająca w pobliżu ul. Letniskowej pani Ula.

Asfaltową nawierzchnię chwalą sobie także rowerzyści, których w tym rejonie można spotkać codziennie oraz właściciele działek. Teraz ich wartość trochę wzrośnie, przez lepszy dojazd.

Kiedyś na ul. Letniskowej była dziura na dziurze. Po koniec ubiegłego wieku, kiedy nie było tutaj nawet marzeń o asfalcie a drogą Kukułczą jeździło się po żwirze, ul. Letniskowa była wielkim wąwozem, z którego pojazdy wyłaniały się dopiero na górze, w rejonie ul. Kukułczej. Rejon ten z czasem, powoli się modernizuje. Dzięki nowemu oświetleniu, asfaltowej nawierzchni, obszar niegdyś wiejski przestaje mieć rolniczy charakter.

W rejonie ul. Kukułczej, Letniskowej, Pszczelej, Zagajnikowej, Świeżej i Tęczowej buduje się coraz więcej nowych domów. Teren dawnych Zemborzyc staje się atrakcyjnym miejscem do życia.

Wyświetl większą mapę

2013-10-28 12:06:04
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

3 komentarze

 1. Mieszkaniec Zemborzyc

  Alooooo! Wcale to nie jest tak pięknie jak na tych zdjęciach. Tylko nie zapomnijmy ze druga część drogi Letniskowej(od ul.Krężnickej do Kukułczej) jest w słabym stanie, jest wąsko.Brak możliwości wyminięcia się z nadjeżdżającym pojazdem. Zamiast poprawić nawierzchnie to ekipa drogowców zrobiła „zatoczki ” na których niby „asfalt” nie przetrwa pierwszej zimy. Skoro można było zrobić super asfalt do lasu to niech poprawią cały kawałek drogi którym jeździ bardzo dużo samochodów.

  Dlaczego zamknęli przejazd na ulicy Zagajnikowej. ok 900m w stronę lublina od skrzyżowania ulic Tęczowej i Letniskowej? Tam na najlepszej drodze dojazdowej zamknęli przejazd i trzeba jechać na około do ul. Lipskiej drogą w opłakanym stanie. Niech i tam poprawią drogę.

  Po prostu drogę do lasu zrobili super… a mieszkańcom Zagajnikowej zamknęli najlepszą drogę wyjazdową.

  Ps. Może jakiś Pan radny zakupił działki i teraz nakazał zrobić drogę w celu podwyższenia wartości działek..

 2. Do jakich granic lasu… do połowy ul.Letniskowej bo następna polowa w przyszłym roku.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8014zł -0.13%
  • GBP 5.2376zł -0.26%
  • EUR 4.5546zł -0.01%
  • CHF 4.1198zł -0.52%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja