Ul. Krochmalną czekają spore zmiany. Miasto podpisało umowę na przebudowę tej okolicy

Do końca czerwca przyszłego roku mają zostać wykonane prace związane z przebudową ul. Krochmalnej. O ile sama jezdnia pozostanie w obecnym kształcie, to jednak po jej obu stronach zaplanowano wiele zmian.

We wtorek w Urzędzie Miasta Lublin podpisana została umowa na rozbudowę ulicy Krochmalnej. Jest to jeden z elementów realizacji budowy Dworca Metropolitarnego, który powstaje w tej okolicy. Poza przebudową samej ulicy, inwestycja obejmuje również powstanie miejsc postojowych dla busów i autobusów. Jeżeli chodzi o samą ul. Krochmalną, to wymieniona na niej zostanie jedynie warstwa ścieralna oraz powstaną nowe krawężniki. Jezdnia pozostanie w obecnym kształcie. Główne prace prowadzone będą po obu stronach ulicy.

W miejscu, gdzie pozwala na to szerokość pasa drogowego, pas zieleni oddzieli chodniki od jezdni tak, aby istniejące słupy trakcyjne nie kolidowały z chodnikiem. Po północnej stronie ul. Krochmalnej zaprojektowano przebudowę istniejącej zatoki autobusowej. W północno-zachodniej części skrzyżowania z ul. Cukrowniczą zmieni się geometria ścieżki rowerowej w celu upłynnienia ruchu rowerowego oraz zwiększenia szerokości chodnika. Ścieżki rowerowe uzyskają nawierzchnię bitumiczną.

Sporo zmian nastąpi po południowej stronie ulicy. Zaprojektowano tam dwie nowe drogi wraz z miejscami postojowymi. Obydwie mają mieć szerokość 7 metrów oraz będą jednojezdniowe i jednokierunkowe. Znajdzie się tam ponad 120 miejsc postojowych dla busów i autobusów. Zadaniem wykonawcy prac będzie także m.in. budowa kanalizacji deszczowej i sieci wodociągowej oraz przebudowa oświetlenia ulicznego i trakcji trolejbusowej.

Powstanie również budynek socjalno-techniczny przeznaczony do obsługi kierowców komunikacji miejskiej, droga dojazdowa oraz parking wokół nowo powstałego obiektu. Budynek będzie trzykondygnacyjny. Dwie kondygnacje znajdą się w części nadziemnej, zaś jedna w części podziemnej. W budynku przewidziano szatnie dla kierowców komunikacji miejskiej wraz z zespołem toalet i natryskiem oraz część socjalną z aneksem kuchennym i jadalnią dla pracowników budynku oraz kierowców oczekujących na kurs. Zakończenie prac planowane jest na 30 czerwca 2022 r. Inwestycja będzie kosztowała ponad 20,7 mln zł, całość wykona spółka Strabag.

(fot. UM Lublin)

6 komentarzy

 1. 2022 (…) co zbiegnie się w czasie z zakończeniem przebudowy wiaduktu PKP. w pobliżu Diamentowej. Oby…

 2. Gdzie zrobia objazdy k mac

 3. Krochmalna była 10 lat temu remontowana, może lepiej byłoby wywalić kasę na jakąś ulicę, która od nowości remontu nie widziała np. Al Unii Lubelskiej?

 4. Adi dobrze gada. Unii Lubelskiej to jakiś dramat. Mieszkam w Lublinie 40 lat i nie pamiętam tam remontu.

  • kłamiesz.

   cyt:
   „Most na Unii Lubelskiej powstał w 1985 r. Ma ok. 63 m długości. Jest wsparty na czterech żelbetowych filarach o wysokości ok. 3 metrów. „

  • Unii Lubelskiej niech nie ruszają. Jadąc w stronę Fabrycznej, na jezdni są takie dwa najazdy na których jadąc autem z większą prędkością fajnie się podskakuje. Człowiek czuje się jak Małysz na malej skoczni. Zrobią remont i skoki się skończą i „Małyszowanie” też a szkoda by było. 🙂

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą