Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ul. Krańcowa: Audi potrąciło rowerzystę na przejściu

Dzisiaj rano na przejściu dla pieszych w pobliżu ronda przy makro doszło do groźnego wypadku. Samochód osobowy potracił rowerzystę.

Do wypadku doszło w piątek około godziny 7:40 na ulicy Krańcowej w Lublinie. Rozpędzone audi potrąciło znajdującego się na przejściu dla pieszych rowerzystę. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze lubelskiej drogówki, kierująca pojazdem kobieta, jadąc od strony ulicy Chemicznej po przejechaniu ronda potrąciła na lewym pasie rowerzystę, który poruszał się po przejściu dla pieszych, ze strony prawej na lewą jezdni.

Na miejscu interweniowało pogotowie ratunkowe. Rowerzysta z licznymi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Oboje uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Przez ponad godzinę ruch w miejscu wypadku był znacznie utrudniony. Lewy pas ulicy Krańcowej był całkowicie zablokowany.

(fot. lublin112)
2014-09-05 17:47:21

17 komentarzy

 1. poruszał się tzn.szedł prowadząc rower czy po prostu wtargną na przejscie na rowerze ??

 2. Pewnie przejeżdżała na rowerze przez pasy zamiast zejść i przeprowadzić rower…

 3. To się pedalista nauczy że rower przez przejście dla pieszych się przeprowadza, a nie się przejeżdża.

  • z tym sie zgadzm pedalisto ze rower sie przeprowadza lecz polskie prawo jest tak skonstruowane ze jesli rowerzysta wjezdza na przejscie i tak ma pierszenstwo a to prawo jest dlatego tak poje… ze tacy spoleczniacy jak ty glosuja za tymi zlodziejami

   • Nie masz racji. Rowerzysta wjeżdżający na przejście dla pieszych włącza się do ruchu, a więc zgodnie z prawem o ruchu drogowym ma obowiązek ustąpić pierwszeństwa wszystkim znajdującym się na jego drodze.

   • Gówno ma pierwszeństwo!!! jak nie znasz przepisów to nie pier…. głupot!!! według przepisów nie ma prawa wjechać na przejście, tylko MUSI zejść z roweru i go przeprowadzić, a jak nie masz pojęcia to się nie wypowiadaj baranie jeden. Tyle w tym temacie.

  • ty prostaku znam chopaka ktory zostal potacony ciekawe jak by to byl ktos z twoich bliskich czy twoj komentarz wygladal by tak samo i pamietaj ze rowezysta to tez uczestnik ruchu . a i dwoch kierowcow na sasiednich pasach jakos sie zatrzymalo

 4. Prawda. Rower się przeprowadxa.

 5. Nawet jeśli przejeżdżał, to sądząc po uszkodzeniach, Pani z Audi nie jechała 50 a nawet 60.

 6. Tyle tylko że gdyby przeprowadzał to by się nie wpierniczył pod koła kobitki.

 7. KIerowcy w Lublinie jeszce sie nie nauczyli, że przy wielu przejsciach dla pieszych sa ścieżki rowerowe i rower może wjechać.

 8. może i przejeżdżał a nie przeprowadzał rower ale to nie zmienia faktu ze babka ściągnęła go praktycznie na końcu przejścia wiec raczej nie ma tutaj mowy o nagłym wtargnięciu tylko raczej jak to się fachowo mówi „niedostosowanie prędkości do warunków jazdy”

  • Doczytaj też definicje wymuszenia pierwszeństwa przy włączaniu się do ruchu (a to zrobił rowerzysta) skoro tak lubisz fachowe pojęcie.
   A także jazdę rowerem po przejściu dla pieszych (zabroniona osobnym artykułem kodeksu drogowego).
   Oraz „wtargnięcie bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd” (to pojęcie pozakodeksowe, z zakresu analizy wypadków drogowych).

 9. Prowadziłem rower przez to przejście zawsze tak robię

Z kraju