Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ul. Dworcowa: Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei napadnięci przez trzech mężczyzn


W piątek wieczorem podczas powrotu patrolu do siedziby lubelskiej SOK na ul. Dworcowej doszło do czynnej napaści na funkcjonariuszy SOK, przez trzyosobową grupę przez bardzo agresywnych i nietrzeźwych mężczyzn, którzy wyszli na chodnik z jednego barów.

Dowódca patrolu SOK z Komendy Regionalnej powiadomił służbę dyżurną Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Lublinie, że podczas powrotu patrolu do siedziby lubelskiej SOK na ul. Dworcowej doszło do czynnej napaści na funkcjonariuszy SOK. Trzyosobowa grupa mężczyzn była bardzo agresywna. Dodatkowo byli oni pod wpływem alkoholu.

W wyniku podjętych czynności ujęty został najbardziej agresywny napastnik Mariusz B. lat 41 i doprowadzony do jednostki SOK w Lublinie. Wobec niego zostały użyte środki przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek oraz chwytów obezwładniających.

W stosunku do pozostałych dwóch mężczyzn Grzegorz D. lat 34 i Igor T. lat 22 usiłujących odbić kolegę z rak funkcjonariuszy użyto środków przymusu bezpośredniego w postaci ręcznego miotacza gazu.

Wobec mężczyzn wymagane było bezpośrednie wsparcia, którego udzielił drugi patrol SOK będący na placu, słysząc odgłosy szamotania i wyzwisk pod adresem funkcjonariuszy.

Natychmiast został wezwany patrol policji, który przewiózł zatrzymanych do VIII KP w Lublinie, gdzie zostali przekazani. Teraz prowadzone są dalsze czynności służbowe w związku z czynną napaścią i znieważeniem funkcjonariuszy będących w służbie – informuje rzecznik prasowy PKP Polskich Linii Kolejowych.

Komentarze wyłączone