Ul. Diamentowa: Dziś uruchomiono sygnalizację świetlną przy os. Medalionów

W środę po południu uruchomiono sygnalizację świetlną na ul. Diamentowej. Ma ona ułatwić wyjazd mieszkańcom osiedla Medalionów w kierunku centrum.

W niespełna dwa miesiące wykonano przebudowę skrzyżowania ul. Diamentowej z ul. Medalionów. Dotychczas kierowcy, którzy wyjeżdżali z osiedla mieli możliwość jazdy tylko w prawo. Aby pojechać w stronę ul. Wrotkowskiej wielu kierowców łamało przepisy i zawracało zaraz za wysepką, na wysokości Herbapolu lub na skrzyżowaniu ul. Romera z ul. Diamentową.

Wysepka zniknęła a w zamian za to pojawiły się pasy do jazdy na wprost i do skrętu w prawo w ul. Medalionów.

Przebudowa wyjazdu objęła m.in. przeniesienie dotychczasowej sygnalizacji świetlnej. W sprawie przebudowy skrzyżowania interweniowali mieszkańcy oraz radni. Koszt przebudowy wyniósł 270 tys. złotych.

Zmiany mają poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu, m.in. poprzez bezpieczne wyjechanie z osiedla w kierunku centrum Lublina.

2014-10-15 21:28:23
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

11 komentarzy

 1. I tak wywalono kasę po to żeby kilkanaście samochodów dziennie mogło wyjechać od razu na Diamentową a nie jechać przez Romera . Ciekawe kto tam ma taką siłę przebicia ?

  • Kilkanaście samochodów to masz u siebie na wsi.
   I od razu uprzedzam – nie mieszkam tam.

   • to ile Twoim zdaniem samochodów wyjeżdża z Medalionów . Codziennie tamtędy jeżdżę rano i jak raz na tydzień trafie na jakiś samochód wyjeżdżający z M. to sukces .

    • Ile wyjeżdża? No ku..a, popatrz sobie, jest tam trochę bloków, mieszka tam mase ludzi, z czego niech co trzeci ma samochód. Zreszta jak tamtędy jeździsz to widzisz ile stoi samcohodów. To wszystko tam wjeżdża ale i wyjeżdża. Jak z tej strony mieszkańcy mogli skręcić jedynie w prawo, to nie dziw się ze chętnych nie było wielu. Reszta wyjeżdżała od Romera.

     • No ku..a – jak używasz takiego słownictwa w komentarzach do daj sobie spokój .Trochę bloków , masa ludzi / z tą masą to poniosło Ciebie / . Uważaj jedne takie światła i ruszy lawina co boczna uliczka to światła , ja np. proponuję światła na styku Wojenna – Nowy Świat stoi się i po 10 min żeby skręcić
      w lewo a Kunickiego nie wyrabia a przedłużenia Dywizjonu 303 nie widać .

 2. Światła zrobiono dlatego że część bloków nie ma dojazdu do Romera tylko ten wyjazd bo ktoś genialny wpadł na pomysł postawienia szlabanu pomiędzy dwiema różnymi spółdzielniami. Ci mieszkańcy musieli jeździć w prawo i nawracać na światłach przy Herbapolu, co nie było legalne. Nie to żebym uznał tą inwestycję za uzasadnioną ale uspokoi ruch.

 3. Popieram, ta przebudowa jest kompletnie bez sensu…

 4. Jakoś ludzie wyjeżdżający z osiedla poręba też muszą jechać w prawo i zawracać na światłach przy Lidlu i nikomu to nie przeszkadza tylko baranom z osiedla medalionów wszystko przeszkadza !!!. Tak się właśnie marnuje publiczne pieniądze na pierdoły. Co po tych światłach jak trafi się jakiś dureń co będzie chciał szybko wyjechać z osiedla i jeszcze przeskoczy na czerwonym, Stłuczki i tak tam będą.

 5. A na diamentowej przy Samsonowicza miedzy gazownia a celnym jak nie było świateł tak nie ma a tam przejść w godzinach szczytu graniczy z cudem bo jak się rozpędza od skrętu z zembrzyckiej to dopiero następne światła maja przy Herbapolu i jaka jest tu logika tam nasadzili świateł jedno przy drugim a tu jak były wypadki tak będą mało tego dorzucili jeszcze rowerzystów na dokładkę i bądź tu człowieku mądry

  • znawca muchomorów (za przeproszeniem: sromotnikowych)

   Masz rację „zdziwiona” – w tym przypadku nie da się być mądrym. 🙂
   Masz ciężkie, życie. Lepiej z chałupy nie wyłaź.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7336zł -0.03%
  • GBP 5.2657zł 0.08%
  • EUR 4.5285zł -0.05%
  • CHF 4.1567zł -0.08%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Nad Zalewem Zemborzyckim odbędzie się Zielona Gra Miejska
  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie