Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ukradli samochód, pocięli i sprzedali na skupie złomu. Trzy osoby zatrzymane

Radzyńscy policjanci zatrzymali trzy osoby, które odpowiedzą za kradzieże z włamaniem. Jedna z nich dodatkowo będzie opowiadała za posiadanie środków odurzających.

W minioną sobotę radzyńscy policjanci przyjęli zgłoszenie o włamaniach do budynku gospodarczego i kradzieży pojazdu osobowego marki Fiat Siena. Do przestępstw miało dochodzić w nocy na przełomie marca i kwietnia br. na niezamieszkałej posesji w miejscowości Kolembrody, w gminie Komarówka Podlaska.

Sprawcy, wykorzystując nieobecność właścicieli, skradli z posesji i budynków gospodarczych między innymi osobowego fiata, przyczepkę samochodową, elektronarzędzia, a nawet narzędzia ogrodowe. Pokrzywdzeni oszacowali straty na łączną kwotę ponad 7 tysięcy złotych.

Kryminalni z Radzynia Podlaskiego ustalili osoby biorące udział w tych przestępstwach. Jak się okazało byli to dwaj mężczyźni oraz kobieta. 21-latek to mieszkaniec gminy Komarówka Podlaska, zaś 32-latek i 26-latka to mieszkańcy gminy Międzyrzec Podlaski.

Wszyscy zostali zatrzymani w swoich domach i trafili do policyjnego aresztu. W trakcie zatrzymania 26-letniej kobiety mundurowi w jej miejscu zamieszkania ujawnili niemal 16 gramów środków odurzające w postaci marihuany. Okazało się, że skradziony samochód został pocięty na części i sprzedany na skupie złomu.

Zatrzymane osoby usłyszały już zarzuty. 32-latek odpowie za przestępstwa w warunkach recydywy. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za kradzież z włamaniem Kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. 26-latka odpowie również za posiadanie środków odurzających. Za to przestępstwo grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Radzyń Podlaski)

9 komentarzy

 1. Jak tu liczyć wartość pojazdu ??
  W cenie złomu czy w cenie katalizatora, bo jedno i druga wycena podobna do wartości rynkowej pojazdu 😉

 2. a który to złom przyjmuje samochód w częściach? przecież pochodzenia tych części nie udokumentowali…

 3. Co się martwisz o wycenę??? Dla jednego będzie to nic nie warte , dla drugiego dorobeg źycia . Mnie teź okradziono i czasem wspominam , jak to by się teraz przydało , więc do syntementu jak podstawisz cenę??? Teraz nic nie zamykam, bo wiedzą źe zrobię samosąd i mam specyficzne poczucie humoru ( bolesne i długie)

 4. Moze i pojda na pare lat do pierdla, ale na pewno mieli imprezke jak sie patrzy, wiec moze bylo warto?

 5. I wlasciciel zlomu chyba tez dostanie zarzuty? Nie moge od tak wziac cudzego auta i sprzedac na szrocie. To paserstwo.

 6. mogli ukraść 100 m szyny i wyszłoby na to samo.

  • przy trakcji kolejowej to już nie jest zwykła kradzież, ale stwarzanie zagrożenia w ruchu lądowym. kupcy też się boją takiego „łupu” brać, bo na dzień dobry prokurator. złomowiska pewnego czasu były cyklicznie kontrolowane pod kątem szyn i studzienek kanalizacyjnych i się teraz cykają. poza tym sokiści mogą strzelać, psem poszczuć. widocznie jedni i drudzy to przekalkulowali.

 7. Wieki powrut adamka

  Ksiadz pedofil zawiasy brawo

Wiadomości z info112