Ukradł skarbonkę z datkami na hospicjum, znieważył policjantów

Zamojscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który odpowie za kradzież skarbonki, do której zbierane były datki na rzecz hospicjum. Oprócz tego 29-latek będzie odpowiadał za znieważenie policjantów słowami wulgarnymi.

W minionym tygodniu policjanci z Zamościa otrzymali zgłoszenie o kradzieży skarbonki z datkami z jednego ze sklepów spożywczych w Zamościu. Z ustaleń mundurowych w tej sprawie wynika, że pracownica sklepu odmówiła kompletnie pijanemu klientowi sprzedaży alkoholu. Ten ze złości uderzył w stojącą przy kasie skarbonkę, wyrwał ją i uciekł ze sklepu. Z miejsca kradzieży odjechał rowerem.

Na jednej z ulic mężczyznę zauważyła kobieta, którą zaniepokoił fakt, że trzyma on w ręku skarbonkę na datki dla podzamojskiego hospicjum. Podobną skarbonkę widziała w sklepie, w którym często robiła zakupy. O swoich przypuszczeniach telefonicznie powiadomiła dzielnicowego. Powiedziała również, w którym kierunku udał się mężczyzna.

Mundurowi odnaleźli sprawcę kradzieży i zatrzymali go. Odzyskali również skradzioną skarbonkę. Podejrzany o kradzież 29-latek z Zamościa trafił do policyjnego aresztu. W organizmie miał prawie 1,5 promila alkoholu. Po wytrzeźwieniu przedstawiono mu zarzuty.

Mężczyzna odpowie za kradzież szczególnie zuchwałą oraz znieważenie policjantów słowami wulgarnymi. Przedstawione mu zarzuty dotyczyły także kradzieży sklepowych. Prowadzący sprawę śledczy ustalili bowiem, że w ostatnim czasie z dwóch sklepów na terenie miasta zabrał alkohol oraz męskie buty o łącznej wartości prawie dwóch tysięcy złotych.

Prokurator zdecydował, że 29-latek pozostanie pod policyjnym dozorem. Za popełnione czyny grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Zamość)

Zobacz również

14 komentarzy

 1. Do roboty,wystarczyło gdzieś pójść skosić trawę i ktoś by dał parę groszy na piwo.Za kradzież datków na dzień powinna być kara chlosty

 2. Taką solidna kara chłosty ,żeby pamiętał

 3. Za kradzież datków na dzieci

 4. Jak można znieważyć policjanta przeciez oni już dawno osiągnęli zerowy poziom godności
  Psie klocki na chodniku mają więcej szacunku

  • Zenek cw..u rabnij się w ten pusty POwski łeb i proś policję o wybaczenie ciemna maso!

  • Dokładnie! Niema większego obciachu jak stać cała dobę i pilnować domu starego kawalera…..
   To co się dzieje i w co została dziś wciągnięta policja uwłacza mundurowi.
   Najgorsza jednak z rzeczy jaką można sobie wyobrazić to podniesienie ręki na kobiety! W trakcie strajku kobiet. Wiadomo,to były decyzje polityczne ale czy oni musieli to wykonywać.

 5. Dozór dla recydywisty za kradzież zuchwałą skarbonki z datkami na śmiertelnie chore, niewinne dzieci?! Gdzie „wolny sędzia” i prokurator, który przystał na taki środek zapobiegawczy mają sumienia?! Taka pier!#$%^ gnida powinna leżeć obok tego hospicjum i umierać zamiast tych dzieci…

  • A co chciałbyś sam ferować wyroki? Było głąbie prymitywie pisowski się uczyć! Iść na studia , to byś również mógł pracować. Być elita tego kraju jak Sędziowie. Ale co mogą otym wiedzieć karły intelektualne.

   • „sędziowie” – w tym kraju już od dawna bardzo mało jest prawdziwych sędziów, pozostali dzielą się na pisowskich aparatczyków z nadania albo pseudouciemiężnionych „wolnych”, którzy zamiast sprawiedliwymi wyrokami zajmują się ostatnio objazdem festynów rozpaczając publicznie jak im źle.

 6. Coto za baba która w telefonie ma nr do dzielnicowego? I jak to na wszystko ma oko.

 7. Mam nadzieję że popapraniec pójdzie do paki.

 8. Gang Olsena.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew