Ukradł z malucha silnik i skrzynię biegów

Policja zatrzymała złodzieja, który wymontował i ukradła z fiata 126p główne elementy auta. Teraz czeka go sprawa w sądzie.

W piątek dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej został powiadomiony o włamaniu na jedną z posesji w gminie Puchaczów. Jak wyjaśniał właściciel, na przełomie grudnia i stycznia nieznany mu sprawca dostał się na teren posesji a następnie rozebrał na części stojący tam samochód. Na miejsce udali się policjanci, którzy ustalili, że sprawca wyłamał klapę silnika w stojącym tu samochodzie marki fiat 126p po czym wymontował silnik oraz skrzynię biegów. Następnie zdemontowane elementy pojazdu zabrał ze sobą, nie pogardził również samą klapą silnika, której również w maluszku brakowało.

Podczas oględzin właściciel zauważył, że brakuje także innych rzeczy znajdujących się na posesji. Zniknęło również około 350 kg drutu żebrowanego oraz kilkanaście sztuk metalowych rolek do taśmociągu. Pokrzywdzony łącznie oszacował straty na kwotę ponad 2 tys. złotych.

Łęczyńscy policjanci szybko ustalili sprawcę kradzieży. Okazał się nim 25– letni mieszkaniec tej samej gminy. Po kilku godzinach od zgłoszenia pokrzywdzonego, sprawca został zatrzymany i przewieziony do komendy. W sobotę funkcjonariusze przedstawili mu zarzut kradzieży i kradzieży z włamaniem. Odzyskano również wszystkie części skradzione z posesji. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112)
2014-01-13 22:34:32

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!