Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Uderzyła oplem w busa, uciekła z pasażerami porzucając pojazd. Nie miała prawa jazdy

Wczoraj na jednej z ulic Puław doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Sprawczyni kolizji uciekła z miejsca zdarzenia. Jak się okazało, kobieta nie miała prawa jazdy.

Do zdarzenia doszło wczoraj po północy na ul. Dęblińskiej w Puławach. Policjanci otrzymali zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów. Z informacji przekazanej mundurowym wynikało, że sprawca kolizji uciekł z miejsca zdarzenia.

Policjanci, którzy zostali skierowani na miejsce ustalili, że kobieta kierująca oplem nie dostosowała prędkości do warunków na drodze i uderzyła w tył jadącego przed nią mercedesa skręcającego na posesję. Po zderzeniu kobieta wysiadła, prosząc kierowcę busa, aby nie wzywał policji, gdyż nie posiada prawa jazdy.

Mężczyzna słysząc to wezwał na miejsce patrol. Kobieta widząc, że kierowca busa nie chce się dogadać, uciekła z miejsca zdarzenia razem z dwoma pasażerami. 47-latkowi kierującemu mercedesem nic się nie stało, był trzeźwy. Jak się okazało oplem kierowała 23-latka z gminy Puławy. Kobieta została przesłuchana.

Z jej relacji wynika, że zarówno ona jak i jej pasażerowie nie doznali poważnych obrażeń. 23-latka odpowie za spowodowanie kolizji, jazdę bez wymaganych uprawnień oraz kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu. Okazało się, że opel, którym kierowała nie miał aktualnych badań technicznych.

(fot. Policja Puławy)

7 komentarzy

 1. wiejska balbina w akcji !!!
  sprawca z PJ może pójść do pierdla na 2 lata
  ale sprawca bez uprawnień dostaje grzywnę.
  wielkanocne – aktualnie – jajca !!!!

  • Kierowanie bez uprawnień to wykroczenie, więc grozi za to co najwyżej mandat za 500 PLN.
   Za spowodowanie wypadku śmiertelnego grozi do 8 lat, bo jest to czyn znacznie poważniejszy i tragiczniejszy niż samo kierowanie bez prawa jazdy.

   To tak jakby za zastrzelenia człowieka przez kogoś kto posiada zezwolenie na broń, miała grozić kara mniejsza niż za posiadanie broni przez osobę, która nie ma pozwolenia na broń.

 2. Powinni jeszcze dostać za jazdę bez zapiętych pasów. Nie trudno się domyśleć dlaczego.

 3. Dobrze ze kobiecie nic sie nie stalo. Zaplaci za klepanie busa, przyjmie mandat i po sprawie. I niech zapisze sie na jakis kurs.

 4. nic sie nie stalo a jak 2 łby rozwalily szybe

 5. chyba pasy też były zdemontowane

Z kraju