Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Uderzył znajomą młotkiem w głowę. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

Lubelscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który uderzył swoją znajomą młotkiem w głowę. 61-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, został tymczasowo aresztowany.

W minioną niedzielę w centrum Lublina, podczas libacji alkoholowej doszło do nieporozumień pomiędzy 61-latkiem, a jego 36-letnią znajomą. Mieszkaniec Lublina w pewnym momencie stał się agresywny i zaczął grozić kobiecie zabójstwem.

Mężczyzna nagle chwycił za młotek i uderzył nim w głowę pokrzywdzoną. 36-latka z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Na szczęście nie odniosła poważnych obrażeń. Mężczyzna został zatrzymany. Jak się okazało był już karany za kradzieże i oszustwa.

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie udowodnili mężczyźnie usiłowanie zabójstwa. 61-latek został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Na wniosek śledczych, sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za usiłowanie zabójstwa grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(fot. Policja Lublin)

17 komentarzy

 1. Powinien się odwołać jak pewien piłkarz reprezentacji Polski w piłce nożnej, który to szalał po ulicach po pijaku. Przyznał się do winy, ale tylko w mediach społecznościowych. Z sądem będzie się potyczkować.

  • Michał Ż. zrobił to samo co Kamil D. – obaj dopuścili się kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu i spowodowania kolizji. Zostali skazani i w podobny sposób ukarani, tj. grzywna, utrata PJ na kilka lat, a być może Kamil D. dostał jeszcze zawiasy – nie pamiętam.
   Jest jeszcze taka różnica: jeden przez TVP jest non-stop atakowany i uznawany za powiązanego z „układem” – dlatego dostał tak mały wyrok, a drugi komentuje mecze w TVP jak, gdyby nigdy nic.

 2. Po to się robi libacje alkoholowe, żeby hamulce puszczały, tak że wszystko normalnie, nie myslał jasno i logicznie, uniewinnić

 3. Co 36 latka robiła z takim starym ruplem ?

 4. Powie że był na marszu lgbt to go puszczą.

 5. Zrobić zakaz sprzedaży alkoholu i młotków.

 6. „…to tak jak stałem, tak ją j**łem młotkiem, takim fest – półtorakilowym… No, ze łba nie było co zbierać… Wyrwałem chwasta…”

 7. Jakie usiłowanie zabójstwa ?! Ktoś tu chyba się zagalopowal. Meliniara pokłóciła się z meliniarzem pewnie poszło oto że niechcial już stawiać wódki. Tyle

 8. Lublin miasto patologii i libacji.