Uderzył w bariery energochłonne, był nietrzeźwy (zdjęcia)

W czwartek po południu na drodze S12 kierowca pojazdu osobowego uderzył w bariery energochłonne. Jak się okazało, mężczyzna był nietrzeźwy.

Do zdarzenia doszło w czwartek przed godziną 17 w rejonie Węzła Zadębie. Jak ustalili świdniccy policjanci 33-letni mieszkaniec gminy Trawniki jadący samochodem marki Peugeot stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery energochłonne.

Mężczyzna nie odniósł obrażeń w zdarzeniu, pojazdem podróżował sam. Jak się okazało po badaniu alkomatem, 33-latek miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

To nie jedyna dotkliwa kara za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Oprócz tego, że uprawnienia traci się na co najmniej rok, to dodatkowo czyn taki zagrożony jest karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch oraz obligatoryjnie karą pieniężna od 5000 zł do 60 000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej

(fot. Policja Świdnik, nadesłane)

Zobacz również

4 komentarze

 1. A ile by mu groziło jakby zrobił to co zwykle robią kierowcy na podwójnym gazie czyli zostawił pojazd i udał w nieznanym kierunku?

  • Groziłoby 12 lat, ale Sąd w takich przypadkach daje wiarę, że ucieczka nie była spowodowana stanem upojenia. A po to właśnie oddalenie się z miejsca wypadku jest zagrożone karą do 12 lat właśnie po to, żeby nie opłacało się uciekać.

  • W 2019 sąd w Radzyniu zasądził kierowcy, który rozwalił auta i uciekł z miejsca, zapłacenie regresu firmie ubezpieczeniowej. Kary raczej się nie da uniknąć. Punktują z różnych stron, i bardzo dobrze.

 2. Rozumiem, że o bezpieczeństwo trzeba dbać. Ale z tym zakładaniem po 2 czy 3 kamizeli odblaskowe na raz do przegięcie pały.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8393zł 1.43%
  • GBP 5.3056zł 0.64%
  • EUR 4.5793zł 0.56%
  • CHF 4.1313zł 0.76%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!