Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Uderzył volkswagenem w przepust i dachował. W aucie znajdowało się 2-letnie dziecko

Wczoraj w miejscowości Stabrów doszło do dachowania pojazdu osobowego. W trakcie zdarzenia w pojeździe znajdowało się 2-letnie dziecko.

Do zdarzenia doszło wczoraj po południu w miejscowości Stabrów w powiecie zamojskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o dachowaniu pojazdu osobowego.

Policjanci na podstawie śladów znajdujących się na jezdni, usytuowania pojazdu i relacji świadków ustalili, że kierujący volkswagenem 54-letni mieszkaniec gminy Sitno jadąc od strony Wólki Horyszowskiej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego uderzył w betonowy przepust, a następnie stracił panowanie nad pojazdem doprowadzając do jego dachowania.

Mężczyzna kierujący pojazdem oraz 2-letnie dziecko, dzięki pomocy świadków opuścili pojazd. Uczestnicy zdarzenia trafili do szpitala. Na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał i zakończyło się na potłuczeniach i otarciach.

Jak się okazało, kierujący volkswagenem był nietrzeźwy. Mężczyzna miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. W związku z tym, że kierował samochodem na drodze publicznej w stanie nietrzeźwości, stracił już prawo jazdy. Z uwagi na uszkodzenia pojazdu funkcjonariusze zatrzymali mu również dowód rejestracyjny, a samochód został zabezpieczony na parkingu strzeżonym. Mundurowi ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzuty. Odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem w ruchu lądowym w stanie nietrzeźwości. Grozi za nie kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne w wysokości nie niższej niż 5 tysięcy złotych na określony przez sąd cel. Odpowie też za wykroczenie spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

5 komentarzy

  1. Takie gołąby nie powinni mieć dzieci. Mógł je zabić. Oby mu dofasolili kare żeby popamiętał.

  2. Dzień dziadka obchodzi cały rok buraczysko.

  3. No i jeszcze powinien odpowiadać, za opiekę nad dzieckiem w stanie upojenia alkoholowego. .

  4. A worzenie dziecka po pijaku to co bez kary,