Uderzenie CBŚP w narkotykowy biznes. Zlikwidowano laboratoria, zarekwirowano 80 kg amfetaminy o wartości ok. 4 mln zł (wideo, zdjęcia)

Policjanci CBŚP wspierani przez kontrterrorystów z SPKP z Warszawy i Lublina oraz policjanci z KMP w Lublinie zatrzymali osoby podejrzane o produkcję narkotyków. Podczas działań zlikwidowano laboratoria narkotyków syntetycznych, plantacje konopi, zarekwirowano narkotyki, w tym blisko 80 kg amfetaminy o wartości ok. 4 mln zł.

Policjanci z Zarządu w Radomiu Centralnego Biura Śledczego Policji, pod nadzorem Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie, prowadzą śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się przestępczością narkotykową.

Policjanci podczas ostatnich działań zatrzymali pięć osób podejrzanych o handel znacznymi ilościami narkotyków. Podczas poprzednich działań policjanci CBŚP, przy wsparciu kontrterrorystów z SPKP z Lublina i z Warszawy, zlikwidowali 2 laboratoria narkotyków syntetycznych, zabezpieczyli blisko 80 kg amfetaminy o wartości około 4 mln zł, 60 kg prekursorów oraz specjalistyczny sprzęt do produkcji narkotyków, m.in. reaktor ciśnieniowy czy naczynia laboratoryjne, a także amunicję i magazynki.

Śledczy ustalili, że członkowie grupy planowali uruchomić linię produkcyjną nielegalnych papierosów. Plany te jednak pokrzyżowali policjanci z CBŚP. Mundurowi przejęli maszynę służącą do produkcji papierosów, krajankę tytoniową oraz ustniki papierosowe, zanim rozpoczęto nielegalną produkcję. W cały śledztwie jest już 26 podejrzanych, przedstawiono ponad dziewięćdziesiąt zarzutów. W sprawie zabezpieczono mienie o wartości 400 tysięcy złotych, w postaci nieruchomości, samochodów, a także pieniędzy.

 

 

Policjanci z CBŚP w Lublinie przeprowadzili akcję na terenie woj. podkarpackiego, gdzie odkryli i zlikwidowali plantację konopi, znajdującą się w piwnicy jednego z domów. Mundurowi zabezpieczyli kilkadziesiąt krzaków konopi w ostatniej fazie wzrostu oraz ponad 7 kg ziela konopi w różnych fazach suszenia. W trakcie akcji zatrzymano 3 osoby i zabezpieczono pieniądze na poczet przyszłych kar. Zatrzymanych doprowadzono do Prokuratury Okręgowej w Krośnie, gdzie przedstawiono im zarzuty uprawy konopi oraz produkcji znacznych ilości narkotyków. Dwie osoby zostały tymczasowo aresztowane przez sąd.

Z kolei policjanci z Gorzowa Wielkopolskiego zatrzymali 25-latka, u którego w samochodzie znajdowało się ponad 8 kg marihuany. W trakcie przeszukania jego miejsca zamieszkania dodatkowo natrafili na prawie kilogram amfetaminy, a także ujawnili domową plantację konopi w pierwszej fazie wzrostu. Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się przemytem i wprowadzaniem do obrotu narkotyków. Na wniosek prokuratora sąd tymczasowo aresztował podejrzanego na 3 miesiące.

 

 

(fot. wideo CBŚP)

Zobacz również

11 komentarzy

 1. Ostatnio więcej takich pozytywnych tematów. Bimbrownie, narkołyki, przemytnicy nie ma kogo żałować.

 2. „W sprawie zabezpieczono mienie o wartości 400 tysięcy złotych, w postaci nieruchomości, samochodów, a także pieniędzy.” – na moje oko to kawalerka w centrum Lublina, samochód TICO i 200 zł. Duży majątek jak na taką wielką grupę.

  • Resztę przepisami na żony

  • Ja myślę, że to raczej flota samochodów po 2 tysiaki, parę ruder na odludziu, no i trochę gotówki. Aparatura wykonana technologią Trzaskowskiego (na taśmę), więc bezwartościowa (dla chłopaków bezcenna).

  • bo to młodzi wilcy byli, jarosław, mirosław i stefan, co brawurowo jeździ samochodem tico

 3. to jakaś nowa formacja- kontrteroryści ? Zawsze byli antyterroryści a tu nowe przyszło

 4. 26 podejrzanych 2 areszty 24 ma zatrzeć ślady i ustalić zeznania żeby nie było matactwa oraz wypłacić pensje komu trzeba żeby łeb sprawie ukręcić

 5. BRAWO CBPŚ!!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7364zł -0.36%
  • GBP 4.8828zł -0.6%
  • EUR 4.406zł -0.24%
  • CHF 4.0806zł -0.2%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Festiwal Baniek Mydlanych w Łukowie
   Kino CSK: W piątek będzie można obejrzeć „Babyteeth”
   Kino na dachu CSK. Będzie można obejrzeć film „Szczęki”
   Meeting Of Styles, Lublin Poland 2020
   Największe w Europie dmuchane tory przeszkód pojawią się w puławskiej Marinie