Dzieci z chóru z Poniatowej zagrały i zaśpiewały dla Pierwszej Damy (zdjęcia)

Zorganizowany z okazji Dnia Dziecka oraz przypadającego na ten rok jubileuszu 45-lecia dziecięcego chóru „Szczygiełki” z Poniatowej koncert, transmitowany był do Pałacu Prezydenckiego. Dzieci zagrały i zaśpiewały dla Agaty Kornhauser-Dudy.

W poniedziałek 1 czerwca, z okazji Dnia Dziecka w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Poniatowej odbył się wyjątkowy koncert. Zorganizowano go w ramach przypadającego na ten rok jubileuszu 45-lecia dziecięcego chóru „Szczygiełki” działającego pod kierunkiem Danuty i Witolda Danielewiczów. W uroczystości udział wzięli Starosta Opolski Dariusz Piotrowski, Burmistrz Poniatowej Paweł Karczmarczyk oraz Członek Zarządu Powiatu Michał Kramek. Jednak najważniejszym widzem, dla którego śpiewały dzieci, była Pierwsza Dama Rzeczpospolitej Polskiej Agata Kornhauser – Duda. W koncercie uczestniczyła ona zdalnie.

– Jest mi bardzo miło, że możemy się spotkać w tak wyjątkowym dniu, jakim jest Dzień Dziecka – rozpoczęła wideokonferencję z młodymi muzykami Agata Kornhauser-Duda. – Życzę Wam, żebyście mogli spełniać swoje marzenia, realizować pasje i zainteresowania oraz byście zawsze mogli liczyć na wsparcie nas: dorosłych – powiedziała Pierwsza Dama.

Dziecięcy chór „Szczygiełki”, w momencie powstania liczył trzydziestu członków. Przez lata skład się powiększał, a obecnie liczy aż trzystu muzyków. Są to dziewczęta i chłopcy w wieku od 4 do 18 lat, umieszczani są w różnych grupach chóralnych w zależności od predyspozycji i umiejętności śpiewu oraz gry na instrumentach. Przez te lata chór wystąpił przed publicznością w kraju i zagranicą ponad cztery tysiące razy, a na świecie odbył sto dwadzieścia trzy tournee. Wczorajszy koncert po raz pierwszy odbywał się w warunkach reżimu sanitarnego. Chórzyści wystąpili w przyłbicach lub maseczkach, a nawiązanie kontaktu z widownią było możliwe wyłącznie zdalnie.

(fot. Grzegorz Jakubowski KPRP, UM Poniatowa, SP Opole Lubelskie)

35 komentarzy

 1. pisowskie czopki

 2. Ja p…. Też nie mieli dla kogo zagrać, żenada!

 3. Taka spontaniczna akcja – jedno z dzieciaków rzuciło: „A może zagralibyśmy dla pani adrianowej?”, reszta entuzjastycznie pochwyciła i już cyk – koncert gotowy!

 4. Przemowiła do nich? Trudno uwierzyć

 5. czy zagrali słynny utwór kazika – twój ból jest lepszy niż mój ?

 6. „W podziękowaniu zadłużyliśmy was jeszcze na kilkaset miliardów, powodzenia w spłacaniu, frajerzy!”

  • my się jeszcze na chapiemy ustawimy nawet swoje wnuki a wy i wasze dzieci i wnuki spłacajcie – przypadłość każdej partii ale tej szczególnie

  • Tyle miliardów co zniknęło za peło trudno będzie dorównać.

   • Czyli ile? Liczby.

    • Tak z 8 trylionów, lichwa, wyprowadzanie kapitału, wyprzedaż majątku za grosze oby tylko Niemcy miały lepiej. I tak zresztą od ’89 roku, co roku, jakoś trylion rocznie jak nie więcej.

  • Niestety nikt dzieciom tego nie wspomni, bo głównym młotkiem edukacyjnym jest pseudotolerancja, religianctwo i wpływ złego człowieka na klimat. Długiem nie przejmują się ani rodzice (głosujący na PIS, PO, PSL, Lewicę…), ani tym bardziej dzieci, nieświadome tego, w jakim systemie żyją.

 7. Wzruszyłem się. Za PO tego nie było.😂

 8. Dzieci z pewnością chciały zagrać dla pierwszej damy Komorowskiej, wielce zasłużonej dla RP, ale niestety okrutni, wstrętni i nieodpowiedzialni wyborcy im to uniemożliwiły

 9. Perly przed wieprza.

 10. Kwiczcie czerwone ryje z zazdrości bo trzaskowskiemu nikt nie zaśpiewa.

 11. Trzasek nadaje się jak wałesa jeden i drugi nie umie odpowiedzieć na proste zadane pytanie 😂

  • No i wylazły pisowskie trole z norek. Trzaskowski przynajmniej odpowiada na pytania a nie jak pisiory konferencja bez pytań lub w tvpis z wyuczonymi odpowiedziami.

 12. Sama siedzi w pałacu, a dzieci niech się pozarażają między sobą.

  Co u męża? Walczy z ostrym cieniem mgły na Tik Toku? Czy zakłada oczko wodne?

  • A z kim ma siedzieć? adrian odwiedza właśnie poderwane laski w necie, córka nawiała do Anglii i nie ma zamiaru wracać mimo że staż się zakończył. Uczyć nie może bo język nie pasuje do kampanii, a do szabatu parę dni.

  • Przecież w poniedziałek była razem z mężem na lubelszczyznie i to w towarzystwie dzieci.

   • W poniedziałek to był z sasinem w Policach – zakłady azotowe. Zdjęcie z dziećmi jest stare z Lubuskiego a nie Lubelskiego

    • Szanowny Panie prezydent był w poniedziałek w regionie, o czym pisaliśmy. Poza tym zdjęcie nie są stare tylko aktualne. Prosimy, aby Pan nie wypisywał głupot.

     • Szanowna redakcjo. Moja odpowiedz dotycząca zdjęć prezydenta w otoczeniu dzieci odnosiła się do komentarza użytkownika „Ola” i to właśnie zdjęcie zamieszczone na oficjalnej stronie prezydenta opisałem jako stare. A teraz zwracam honor – fakt pisaliście że przyleciał ze Szczecina do Lublina, gdzieś przeoczyłem tą wzmiankę, moja pomyłka. Dziwne że oficjalna strona prezydenta milczy na ten temat. I na marginesie warto pomyśleć o języku jakim jakim powinna posługiwać „redakcja” „głupot” warto zastąpić „wprowadzaniem w błąd” znaczenie to samo a nie ujawnia braku wychowania piszącego. Pozdrawiam

 13. Wykorzystywanie dzieci do cynicznych rozgrywek partyjnych to obrzydliwość.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7038zł -0.88%
  • GBP 4.9426zł -0.96%
  • EUR 4.4642zł -0.28%
  • CHF 4.1112zł -0.28%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach