Wtorek, 16 lipca 202416/07/2024
690 680 960
690 680 960

Tysiące osób bez dostępu do wody z wodociągu. Wszystko przez bakterie

Mieszkańcy kolejnych miejscowości w województwie lubelskim są pozbawieni bieżącej wody. W wodociągu Sanepid wykrył niebezpieczne dla zdrowia bakterie.

Badania próbek wody pobranych z wodociągu w Piaskach w powiecie świdnickim wykazały przekroczenie parametru mikrobiologicznego. Dokładnie chodzi o wykrycie w wodzie groźnych dla zdrowia bakterii. W wyniku tego Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świdniku nakazał natychmiastowe zamknięcie wodociągu.

Woda nie nadaje się do spożycia przez ludzi. Nie wolno też jej używać do przygotowywania posiłków, lodu, mycia owoców i warzyw, mycia zębów i rąk, kąpieli, prania a nawet prac porządkowych. Może być wykorzystywana jedynie do spłukiwania toalet.

Jak wyjaśniają przedstawiciele Zakładu Usług Komunalnych, który zarządza wodociągiem, sieć utrzymywana jest w ruchu. Ma to na celu zapewnienie mieszkańcom dostaw wody do spłukiwania toalet, a także pozwala na przeprowadzenie dezynfekcji oraz przepłukania wodociągu.

Bez wody pozostają mieszkańcy Piask oraz miejscowości Kębłów. W godzinach popołudniowych rozpoczęło się dostarczanie mieszkańcom wody zdatnej do picia. Jutro zastępcze punkty jej czerpania zostaną zorganizowane przy Miejskim Centrum Kultury w Piaskach, na parkingu restauracji Rarytas, w okolicach parku, przy ul. Braci Jaroszów, Partyzantów, Gardzienickiej, przy bloku na ul. 500 -lecia, na osiedlu Krasickiego oraz w Kębłowie.

6 komentarzy

 1. Skończylo się eldoado na kononce,czas zarabiać na wodzie z wodociągu.

 2. Więcej szamba wpuszczanego do nieczynnych studni a wszyscy wytrujemy się.

 3. Sami sobie to zrobili.

  Wieśniacy dziś to robią dziury w betonowych szambach aby zaoszczędzić na wywozie szamba. To wszystko idzie w grunt. Następnie trafia do wód gruntowych….Wielu niestety tak robi a efektem jest to ze ludzie się trują. Na wsi dziś ziemia jest skażona pestycydami, bakteriami kałowymi itp.
  Oni i ich dzieci będą teraz chorować.

 4. Szkoda że tak późno poinformowali dzieci w przedszkolu i szkole od kilku dni maja problemy, każdy myślał że jelitówka a teraz prawda wychodzi..
  Restauracje Sanepid poinformował rano o 10 a mieszkańców wieczorem na portalu społecznościowym super informacja trzeba babciom pozakładać konta na fejsie 😀

 5. Ale to już było..
  Co roku o tej samej porze jakieś święto w kalendarzu czy co?

 6. Więcej przydomowych oczyszczalni ścieków.

Z kraju

Sport