Tysiąc tabletek ekstazy w pudełkach z kaszą i cukierkami

Wczoraj lubelscy policjanci zatrzymali do kontroli samochód osobowy, którym podróżowało czterech mężczyzn. W trakcie przeszukania znaleźli blisko tysiąc tabletek ekstazy.

W piątek funkcjonariusze lubelskiej policji, patrolujący teren miasta po cywilnemu, zwrócili uwagę na jadący ulicą Hutniczą renault laguna. W aucie znajdowało się czterech mężczyzn. Po zatrzymaniu samochodu do kontroli i wylegitymowaniu kierowcy i pasażerów, policjanci przystąpili do sprawdzenia pojazdu.

W torbie z zakupami spożywczymi, w pudełkach z kaszą oraz pomiędzy cukierkami dostrzegli tabletki, przypominające substancje psychotropowe. Towar został zabezpieczony i oddany do badania w Laboratorium Kryminalistycznym KWP, gdzie potwierdziły się przypuszczenia funkcjonariuszy. Łącznie znaleziono blisko tysiąc tabletek ekstazy.

Mężczyźni w wieku 21, 32, 33 i 35 lat są mieszkańcami Lublina, wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Najmłodszy z nich jest dobrze znany funkcjonariuszom, gdyż ma bogatą przeszłość kryminalną. Odpowiadał już za przestępstwa przeciwko mieniu, zdrowiu i życiu, a także czynną napaść na funkcjonariusza oraz za przestępstwa narkotykowe.

– Dzisiaj zatrzymani zostaną doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Lublinie. Wkrótce mężczyźni odpowiedzą z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za udział w obrocie znaczną ilością narkotyków grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia mł. asp. Anna Kamola z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

(fot, wideo – policja)
2015-07-18 13:31:27

Zobacz również

8 komentarzy

 1. 12 lat na czterech, to po 3 na łebka 🙂

 2. I co? Policja całkiem przypadkowo zatrzymuje samochód do kontroli, z nudów go przeszukuje i ku wielkiemu zdziwieniu znajduje narkotyki. Jasne. A świstak siedzi i zawija pazłotka…

  • Na węszeniu policyjnym się nie znam,ale z obserwacji mogę powiedzieć że zdecydowana większość takich policyjnych sukcesów generowana jest nocą.Wiadomo każda grupa społeczna ma swoją porę egzystencji,i nie trzeba być fachowcem aby po zatrzymaniu auta z takim elementem jak wyżej opisany,wyczuć że coś tu śmierdzi.Jak jedziesz w nocy z żoną, dzieciakami, zatrzymają owszem powiedzą że rutynowa kontrola ale nikt nie gmera w bagażniku i całym samochodzie.Dwa, jak sugerujesz dobry sąsiad,znajomy, konkurent, z wielkim krzyżem,medalikiem na klacie co niedziela na pierwszej mszy,w pierwszej ławce,z załamanymi rękami na piersi do komunii,pokorny i zachwycony że teraz nie nazywają go ormowcem tylko bardzo humanitarnie i dyplomatycznie „informator”

   • Może to przyskomplikowane wyjaśnienie, ale w zasadzie o to mi chodzi. Policjanci dobrze wiedzieli gdzie i na kogo czekają i czego mają szukać. Jak w większości takich „przypadkowych” sukcesów. Zwykle są po prostu poprzedzone żmudną pracą operacyjną lub zwyczajnie donosem.

   • Na filmie biały dzień, funkcjonariusz w rękawiczkach taktycznych i z nożem, drugi z kamerą. Dookoła pewnie jeszcze kilku trzyma delikwentów. Rutynowo w c**j.

 3. Krosny nie ćpaj tyle,bo i Cebie ktoś podkabluje.

 4. czy to przypadkiem nie są piguły superman, po których już kilka osób w całej Europie się przekręciło?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7456zł -0.15%
  • GBP 5.2969zł -0.15%
  • EUR 4.5453zł -0.38%
  • CHF 4.1413zł -0.43%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą