Piątek, 01 marca 202401/03/2024
690 680 960
690 680 960

Tym filmem chcą zwrócić uwagę na ogromny problem bezdomności zwierząt (wideo)

Wolontariuszki zajmujące się bezdomnymi zwierzętami w lubelskim schronisku nagrały film poruszający problem bezdomności zwierząt. Niestety nadal przez lekkomyślności i nieodpowiedzialność właścicieli wiele zwierząt trafia na ulice.

Film pt. „Porzucony” powstał we współpracy ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie. Wykonawcami projektu są Natalia Leniak i Zuzanna Lisiak.

– Poprzez krótki film, chcielibyśmy pokazać problem bezdomności zwierząt, który niestety nadal jest ogromny. To, jak przez lekkomyślność i nieodpowiedzialność człowieka, niewinne istoty trafiają na ulice, gdzie czyha na nie masa niebezpieczeństw – mówią autorki filmu.

Niestety liczba bezdomnych zwierząt jest bardzo duża, a większość polskich schronisk jest przepełniona. Film ukazuje, że to właśnie ludzie swoim postępowaniem, narażają zwierzęta na cierpienie.

(fot. wideo Natalia Leniak i Zuzanna Lisiak)

13 komentarzy

 1. Ludźmi się zajmijcie a nie pchlażami.

 2. Na psach większa kasa do zajumania.

 3. Brawo. Może chociaż jakiś procent ludzi zrozumie, że zwierzęta też czują i cierpią. Każda tego typu inicjatywa zasługuje na uznanie ??‍♀️

 4. Już widzę tych wszystkich porzucających jak po obejrzeniu filmu rusza ich sumiennie .to tak jakby alkoholikowi czy palaczowi puścić film o szkodliwości picia i palenia

 5. Co za czasy zwierzę ważniejsze niż człowiek.

  • Ludzie to *urwy. Wolę zwierzęta.

  • Takie właśnie podejście do zwierząt popycha ludzi do przemocy i obojętności wobec zwierząt. Co ci przeszkadza, że są ludzie, którzy chcą się zwierzakami zajmować. Człowiek, który nie szanuje drugiej żywej istoty nie zasługuje sam na szacunek. A tak na marginesie potrzebujesz Alu pomocy czy ktoś z twoich bliskich?

 6. Sam przygarnąłem psa, bo z małego szczeniaczka zmienił się w spore psa i trzeba go było wyrzucić z samochodu.

 7. „Kraj taki piękny, tylko ludzie kur..y.” – Piłsudski

Z kraju

Polityka i społeczeństwo