690 680 960

Tych mężczyzn poszukują policjanci. Nie pokazuj pieniędzy, nie daj się oszukać metodą „na przewałkę” (zdjęcia)

Policjanci z Biłgoraja opublikowali zdjęcia poszukiwanych mężczyzn do sprawy oszustwa metodą na tzw. „przewałkę”. W wyniku ich działania 67-latka straciła niemal 3000 złotych.

Do zdarzenia doszło na początku listopada ubiegłego roku w Biłgoraju na ulicy Kościuszki. Dwóch nieznanych sprawców na tak zwaną „przewałkę” skradło pieniądze w kwocie prawie 3 000 złotych na szkodę 67-letniej mieszkanki Biłgoraja. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci.

Mechanizm oszustwa „na przewałkę”

Metoda działania sprawców polega na obserwacji osób, które wypłacają pieniądze z banków. Następnie sprawcy idąc za upatrzoną osobą, zatrzymują ją wskazując na leżący na ziemi zwitek banknotów. Najczęściej pretekstem jest zapytanie pokrzywdzonego – czy nie zgubił leżących pieniędzy. W trakcie rozmowy i oglądania zwitka banknotów do rozmawiających podchodzi wspólnik złodzieja, który twierdzi iż właśnie zgubił pieniądze. Wtedy dochodzi do „przewałki”. Oczywiście metoda ciągle ewoluuje, ale głównym celem oszustów jest spowodowanie aby ofiara wdała się w rozliczenia, podziały „znalezionych” pieniędzy, aby pokazała gotówkę, którą ma przy sobie.

Taka sytuacja spotkała 67-latkę. Po zaistniałym czynie sprawcy oddalili się z miejsca zdarzenia. Trwają poszukiwania mężczyzn, których zarejestrował monitoring. Policjanci opublikowali ich zdjęcia.

Policjanci zwracają się do osób, które mogą posiadać informacje na temat mężczyzn o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Biłgoraju. Informacje można przekazywać także telefonicznie pod numerem telefonu 47 815 22 10 bądź pod nr alarmowy 997.

(fot. pixabay.com\Policja Biłgoraj)

8 komentarzy

 1. Taki chopek roztropek nawet nie śmiałby podejść do mnie i się odezwać, bo nie wiedziałby co powiedzieć. Może rozmodlonym cebulom wróży z fusów ha ha..

 2. kuzwal,chyba trzeba byc nie do konca zdrowym na umysle zeby na cos takiego poleciec,ale wlasnie tacy sprawcy szukaja takich ludzi

 3. Brat Figot Fagot

  Nikt tak nie kradnie jak Cygan, z cygańskiego taboru.

 4. Nie dam się oszukać metodą „na przewałkę”, bo u mnie, emerytki niema co przewalać.
  A „trzynastka” dopiero w kwietniu…

 5. Cyganuchy jak nic

 6. Najpewniej jacyś „Rumuni”, a może „Słowacy”, alb o inni „Bułgarzy”🤣🤣🤣

Kursy walut

 • USD 4.2234zł 0.19%
 • GBP 5.2146zł 0.14%
 • EUR 4.5294zł 0.11%
 • CHF 4.6758zł 0.27%

Polub nas