690 680 960

Trzy osoby zatrzymane za przywłaszczenie paliwa i akumulatorów z zasobów Ministerstwa Obrony Narodowej

W miniony wtorek i środę żołnierze Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Lublinie zatrzymali trzech pracowników Resortu Obrony Narodowej podejrzewanych o przywłaszczenie oleju napędowego ze Składu Stawy w Dęblinie.

Żołnierze Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Lublinie w wyniku prowadzonych czynności operacyjno-procesowych dotyczących przywłaszczania paliwa wojskowego pochodzącego z zasobów MON, zatrzymali trzy osoby.

– W wyniku przeprowadzonych przeszukań zabezpieczono prawie 2500 litrów oleju napędowego i benzyny o szacowanej wartości 10 000 zł, 5 akumulatorów pochodzących ze Składu Stawy oraz urządzenie służące do nieuprawnionej ingerencji w pomiar drogomierza – informuje kpt. Arkadiusz Przychodzki z Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Lublinie.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego podejrzanym przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstwa. Wobec wszystkich podejrzanych prokurator Działu do Spraw Wojskowych Prokuratury Rejonowej w Lublinie zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zawieszenia w czynnościach służbowych oraz zakazu kontaktowania się pomiędzy podejrzanymi.

(fot. ŻW)

7 komentarzy

 1. Jak za mało ukradli i nie będą mieć kasy na opłacenie „kogo trzeba”, niechybnie będą siedzieć

 2. 70 mln sasin co zagarnął to luzik jakoś go nie zamknęli
  wniosek jak kraść to miliony
  a i jeszcze trzeba mieć poparcie władzy

 3. Mi kiedyś stary szofer powiedział łyżeczką a nie chochlą i będzie dobrze. 2500 litrów to już hurt. A na przechowywanie takiej ilości paliwa nie trzeba mieć jakiś pozwoleń typu ADR?

 4. Sebastian sie nazywam

  Pazerne świnie

 5. To norma , jedynie ci wpadli Stawy, Lotnisko, Twierdza, Stężyca +Życzyn -każdy wie o co chodzi , najlepiej jak kumpel mówił- rozpisywał paliwo na niedziałające uszkodzone agregaty, co niby przepalał je zgodnie z grafikiem….
  Takie podwyżki, mundurówki, mieszkaniówki po kilkaset tysięcy, a świnie dalej kradną. A my na to wszystko łożymy GRANDA

 6. Misiu to Ty? Antonio ci kazał…?

 7. Pif paf i do piachu.
  Strata czasu udowadniać, że ukradli skoro złapani na gorącym uczynku.

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas