690 680 960

Trzech 11-latków zdewastowało siedem samochodów. „Dla zabawy” (zdjęcia)

Dęblińscy policjanci ustalili, że za dewastacją siedmiu samochodów stoją trzej 11-latkowie. Nieletni przyznali się do zarzucanego czynu i przekazali, że zrobili to dla zabawy.

Na jednym z dęblińskich osiedli doszło do dewastacji siedmiu zaparkowanych pojazdów. Jak ustalili policjanci, trzech 11-latków z Dęblina w ten sposób postanowiło spędzić swój wolny czas.

Nastolatkowie weszli na prywatny teren, gdzie zaparkowane były pojazdy, a następnie zdewastowali siedem z nich. Wandale między innymi wybili część szyb, uszkodzili wnętrza poprzez podpalanie siedzeń, a karoserię pomazali farbami. Wartość strat oszacowana została na ponad 13 tysięcy złotych.

Dwóch z nich ponownie pojawiło się na parkingu we wtorek po południu. Kiedy podpalali wnętrze kolejnego auta, zostali zatrzymani na gorącym uczynku przez funkcjonariuszy oraz właścicieli posesji.

Sprawcami dewastacji okazali się trzej 11-latkowie. Nieletni przyznali się do uszkodzenia mienia, wyjaśniając, że zrobili to dla zabawy. Teraz cała trójka stanie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich w Rykach.

(fot. Policja Dęblin)

29 komentarzy

  1. za taką „zabawę” to chyba potopić…nic dobrego z nich nie wyrośnie…przecież za 5 lat to np pobija dla zabawy kolegę na śmierć…wspomnicie moje słowa

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dni Janowa Lubelskiego. Gwiazdą wieczoru będzie Zenek Martyniuk
Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach