690 680 960

Trzciniec: Pożar słomy przy fabryce brykietu

W piątek przed godz. 7 w Trzcińcu (gm. Chodel) wybuchł pożar. Na skupie słomy zapaliła się jedna ze stert. Surowiec należy do firmy produkującej brykiet. Nie ma osób poszkodowanych.

W akcji gaśniczej udział bierze 7 zastępów straży pożarnej, w tym jednostki ochotnicze. Gaszenie ognia utrudnia silny wiatr i niska temperatura. Ogień pojawił się na jednej ze stert w pobliżu zagajnika. Istniało niebezpieczeństwo zapalenia się lasu. Słoma jest trudna do gaszenia, stąd akcja potrwa jeszcze kilka godzin. W tej chwili ogień już opanowano. Strażacy polewają słomę wodą i rozgarniają ją na większej przestrzeni aby wykluczyć nowe źródła ognia. Nie ma już zagrożenia pożarowego dla okolicznych domostw i ludzi. Ciągle na miejsce pożaru dowożona jest woda. Pracuje również ciężki sprzęt. Dym widać z kilkuset metrów.

To nie pierwszy pożar w tym miejscu. W czerwcu 2012 roku strażacy mieli tutaj podobną interwencję. Gasili stertę słomy, w którą wjechał pijany kierowca samochodem. Doszło do zapłonu składowiska.

Na miejscu zdarzenia są policjanci. Nie wyklucza się podpalenia.

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.3354zł 0.21%
  • GBP 5.369zł 0.8%
  • EUR 4.7239zł 0.34%
  • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas