Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Trwa dogaszanie pożaru na składowisku opon w Sernikach (wideo, zdjęcia)

W Sernikach pod Lubartowem trwa akcja dogaszania pożaru na składowisku opon. Na miejscu działania prowadzą trzy zastępy strażaków.

Pożar składowiska opon w Sernikach koło Lubartowa wybuchł po północy w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Zapaliła się ogromna hałda zużytych opon składowanych na terenie wytwórni mas bitumicznych. Znajdowało się tam około 300 ton opon.

Ogień zaczął błyskawicznie się rozprzestrzeniać obejmując znaczną część wysokiej na kilka metrów pryzmy. W płomieniach stanęła również jedna z hal oraz znajdujące się tam maszyny.

Z pożarem walczyli strażacy z kilku powiatów.

 

 

Trzecią dobę strażacy walczą z żywiołem. Nadal nad składowiskiem, w niektórych miejscach, widać kłęby dymu. Na miejscu od rana działają trzy zastępy strażaków. Obecna jest także policja.

Jak mówią strażacy akcja może potrwać jeszcze dwie godziny.

(fot. wideo lublin112.pl)

7 komentarzy

 1. Jak zwykle dziwne i tajemnicze pożary składowisk różnych fantów.To już stało się wręcz plagą.Wiadomo kto był właścicielem,obciążyć biznesmena-śmieciarza kosztami całej akcji i tyle w temacie.

  • Zdradź nam wszystkim na jakiej podstawie można go obciążyć,znawco?Mnie też te pożary wydają się bardzo podejrzane,ale domysły i fakty to dwie różne sprawy…

 2. Dlaczego policja nie zrobi z tym porządku przecież to było podpalenie, zresztą po raz drugi w ostatnim czasie. Przecież opona nie jest w stanie tak łatwo się zapalić to nie papier ona naprawdę potrzebuję dużej temperatury aby się zajęła i na pewno sama się nie zapaliła – proszę was.

 3. Na srakiej. Drógi pożar w ciągu kilku miesięcy?, samozapłonu w zimie przy tej wilgotności, jak nie on to inni podpalił w takim wypadku niezabezpieczenie przed osobami postronnymi itp. Powodów jest mnóstwo, zależy od „kreatywności” prowadzących śledztwo.

  • Naiwny jesteś i to bardzo?Nie ważne co Ci się wydaje,ważne co potrafisz udowodnić.Masz jakieś dowody,świadków?Jeśli tak to zgłoś się na policję i przysłuż się śledczym,społeczeństwu i środowisku.Wszystkim zaoszczędzisz czasu i pieniędzy…Żeby była jasność-to już drugi pożar w niedługim odstępie czasu w tym miejscu i również nie uważam,że to przypadek,choć mogę się mylić,ale to są tylko podejrzenia.W naszym prawie funkcjonuje domniemanie niewinności,winę trzeba udowodnić.Więc jeśli coś wiesz na temat tego zdarzenia,to zgłoś się do służb.I kulturalnej proszę,nie jesteś na rodzinnym obiedzie…

 4. Tym razem chyba wybuch jakis silos co przyczynilo sie do pozaru hali recyklingowej opon i skladowiska

  • Twoim tokiem myślenia dać mu jeszcze 1 000 000 Pln odszkodowania, bo bidulkowi interes spłonął.
   ?

Wiadomości z info112