Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Trwa akcja Policji „Bezpieczny weekend”

Od piątku 25 marca w całym kraju trwa akcja Policji „Bezpieczny weekend”. Działania funkcjonariuszy ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym.

Od piątku do dzisiaj, do późnych godzin wieczornych, prowadzone będą działania policjantów mające na celu
wyeliminowanie zagrożeń związanych z wykroczeniami i łamaniem przepisów drogowych.

Mundurowi zwrócą szczególną uwagę na nieprawidłowe zachowania na drodze, tak kierowców jak i pieszych. Szczególną uwagą zostaną objęte takie wykroczenia jak wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, nieprawidłowe zachowanie wobec pieszych, wyprzedzanie na „trzeciego”, jazda z nadmierną prędkością i kierowanie pod wpływem alkoholu i innych niedozwolonych substancji oraz wszelkie objawy brawury i agresji na drodze.

Jak wynika ze statystyk w okresie świątecznym dochodzi do największej liczby zdarzeń drogowych w tym tych najtragiczniejszych. Zwiększona ilość kontroli ma na celu poprawę bezpieczeństwa i porządku w okresie świąt.

2016-03-28 10:15:23
(fot. ilustr. lublin112.pl)

11 komentarzy

 1. Dlaczego jak co roku mam wrażenie, że ten straszak w postaci większej ilości partoli nie przekłada się na rzeczywistość ? Któryś rok z rzędu nie widzę żadnego patrolu poza miastem. Ja rozumem – policjanci też ludzie i chcą się spotkać przy stole z rodziną – tylko po co pisać takie rzeczy, które nie mają pokrycia z rzeczywistością ? Na trasie pustka (droga wojewódzka) – żadnego radiowozu przez 100 km. W normalnym tygodniu na CB aż huczy gdzie się ustawili albo gdzie jedzie nieoznakowany radiowóz, a w święta ? Cisza….

  • Odnoszę takie samo wrażenie, w piątek przejechane prawie 600 km po drogach ekspresowych, krajowych, wojewódzkich, wczoraj ok 300 km i żadnego patrolu

 2. Za bezpieczny weekend Władziu 🙂

 3. Chyba tylko w lubelskim tak jest że brakuje patroli i tylko straszą.. Przecież muszą skądś brać się te statystyki.

 4. Sposób jazdy i zachowania na drodze to kwestia charakteru, wychowania i ogólnej kultury. Niestety buraków nie brakuje

 5. Ciśnieniomierz

  Trochę chamstwa straci prawa jazdy za alkohol.

  • Ciśnieniomierz

   ⬆Zastrzegam sobie prawo do nicku,wymyśl sobie swój i się nie podszywaj burolu.

 6. Nie widziałem ani jednego patrolu na trasie Lublin – Jabłonna 🙂 ani w Wielkanoc, ani w Wielkanocny Poniedziałek 😉
  Straszą straszą a i tak na drogach pusto

  • ale za to byli z samego rana po trasie Zielona -Bychawa i na innych mniej uczęszczanych drogach

Z kraju