690 680 960

Trolejbus uderzył w słup w centrum Lublina. Kierowca pomylił trasy (zdjęcia, wideo)

Kolejne w dniu dzisiejszym zdarzenie drogowe z udziałem pojazdu komunikacji miejskiej. Tym razem trolejbus uderzył w słup podtrzymujący trakcję. Nie ma już utrudnień w ruchu.

Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 20:40 na Al. Racławickich w Lublinie. Na wysokości liceum im. Stanisława Staszica trolejbus uderzył w słup. Na miejscu interweniowała straż pożarna, policja oraz nadzór ruchu MPK.

Jak wstępnie ustalono, kierujący trolejbusem linii nr 10 mężczyzna jechał od strony Krakowskiego Przedmieścia. Pomylił jednak trasę i postanowił zawrócić. W trakcie wykonywania tego manewru, cofając uderzył w słup podtrzymujący trakcję.

Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Trwa ustalanie dokładnych okoliczności kolizji. Początkowo występowały utrudnienia w ruchu, zablokowane były trzy pasy jezdni. Obecnie przejazd odbywa się bez większych problemów.

.

(fot. lublin112, nadesłane – Marcin, Andrzej)

46 komentarzy

 1. Ciekawy sposób zawracania zamiast najpierw dac w lewo A później trochę do tyłu, on najpierw wsteczny w lewo:)brak doświadczenia ewidentny

 2. Tak jest jak się zatrudnia kierowców za prawo jazdy i lojalne na dwa lata za najniższą krajową.

 3. Bardzo ciekawe, trolejbus linii 10 – w Lublinie trajtki mają numery linii od 150 do sto sześćdziesiąt ileś

 4. Numer linii to numer. Jakie to ma znaczenie czy jedziesz trajtkiem czyautobusem. Kiedyś ta numeracja inna dla trolley a inna dla autobusu miała znaczenie bo cena przejazdu była niższa w trolejbusie.

  • żyję w Lublinie swoje 20-parę lat, ale nie słyszałem, by w trolejbusach przejazd był na innych biletach. kiedy to było?

 5. Dwa tysiące zarabiasz i jeździć nie potrafisz?

 6. Tłuką się tam między sobą co chwile . Co to za kierowcy co ludzi wozić mają?? Jakieś badania przechodzą ?? Może MPK zatrudnia kierowców zza wschodniej granicy bo tam prawko dalej jak było!!! Strach jeździć MPK. Uprawnienia z chipsów na to wychodzi . Ciekawe co dalej i co naprawdę poważnego się zdarzy ????? Kto im robi weryfikacje w tym MPK.

 7. KIEROWCY MPK WIDZĄ PROBLEM WE WSZYSTKICH TYLKO NIE W SOBIE !!!! SAMI SIĘ NIE STOSUJĄ DO PRZEPISÓW RUCHU DROGOWEGO NP: KIERUNKOWSKAZY WIECZNIE SPALONE , NIE UŻYWAJĄ ORAZ WYMUSZENIA, ZJEŻDŻANIE PASA I CO NAJGORSZE !! BLOKOWANIE SKRZYŻOWAŃ, PRZEJŚĆ DLA PIESZYCH BO BARANY WKRACZAJĄ NA SKRZYŻOWANIE . PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH JAK ZJECHAĆ NIE MOGĄ!! PROSZĘ POLICJE O SPRAWDZENIE JAK JEŹDZI MPK TJ: LIPOWA I NARUTOWICZA ORAZ RACŁAWICKIE I DŁUGOSZA TAK NA DOBRY POCZĄTEK BO W TYCH MIEJSCACH TRZEBA KOMUŚ UPRAWNIENIA COFNĄĆ ABY PARALIŻU NIE ROBIŁ W MIEŚCIE!! A TO WŁAŚNIE KIEROWCY MPK ROBIĄ .

Kursy walut

 • USD 4.4492zł -0.93%
 • GBP 5.461zł 0.08%
 • EUR 4.685zł -0.09%
 • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin