Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Tragiczny wypadek na przejściu dla pieszych. Nie żyje mężczyzna poruszający się na wózku inwalidzkim

W sobotę w Poniatowej doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Nie żyje 82-latek potrącony przez kierowcę opla.

Do zdarzenia doszło w sobotę około południa na ul. Fabrycznej w Poniatowej. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że kierowca opla wjechał w mężczyznę poruszającego się na wózku inwalidzkim.

Na miejscu mundurowi ustalili, że mężczyzna kierujący pojazdem marki Oplem, jadąc ul. Fabryczną potrącił 82-latka poruszającego się wózkiem inwalidzkim po przejściu dla pieszych. Na miejscu interweniowała straż pożarna, policja oraz zespół ratownictwa medycznego, który przetransportował poszkodowanego mężczyznę do szpitala.

Niestety nie udało się uratować życia 82-latka, mężczyzna zmarł w szpitalu. Kierujący oplem był trzeźwy. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają szczegółowe okoliczności wypadku.

(fot. Policja Opole Lubelskie)

24 komentarze

  1. Źle się stało i tego nie ma co komentować. Tylko chciałbym zauważyć że z kulturą na drodze grzeszą kierowcy, rowerzyści i piesi. Wzajemna ignorancja, brak myślenia etc. Możecie tutaj dopisać wszystko. Chodzi o to że jeżeli ludzie nie będą trzeźwo myśleć to zawsze będą wypadki.

  2. Znam to miejsce bardzo dokładnie, ponieważ mieszkam 200 netrów od tego przejścia. Pan na wózku inwalidzkim ubrany był jak zawsze w białą kurtkę i białą czapkę. Wózek też był biały. Jadąc od strony miasta o godzinie 12 słońce oślepia tak, że nic nie widać. Podejrzewam, że kierowca w momencie zauważenia pana na wózku nie mógł już nic zrobić nawet jak jechał z dozwoloną prędkością

    • I co w związku z tym, nagrodę mu dać? Jak tracisz widoczność, to zatrzymujesz samochód lub zwalniasz do 5km/h

Z kraju

Polityka i społeczeństwo