690 680 960

Tragiczny pożar mieszkania: Dwie osoby spłonęły, trzecia wyskoczyła z balkonu (zdjęcia, wideo)

Dwie osoby zginęły w pożarze mieszkania, jaki miał miejsce wczoraj późnym wieczorem w Lublinie. Kolejnych pięć trafiło do szpitali. Wśród nich są dzieci.

Pożar w bloku przy ul. Sokolej w Lublinie został zauważony we wtorek przed godziną 23. O wszystkim zaalarmowane zostały służby ratunkowe. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

Paliło się mieszkanie zlokalizowane na drugim piętrze budynku. Ogień bardzo szybko się rozprzestrzeniał, po chwili płomienie zaczęły wydostawać się na zewnątrz. Odcięły również drogę ucieczki mieszkańcom położonych wyżej lokali.

Aby ich ewakuować, strażacy musieli użyć drabin oraz podnośnika. W tym ostatnim przypadku było to utrudnione z uwagi na zaparkowane na wjeździe auta. Tutaj pomogli okoliczni mieszkańcy, którzy ręcznie przesuwali blokujące przejazd pojazdy.

Z balkonu płonącego mieszkania wyskoczył mężczyzna. W ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala. Trafiło tam również pięć osób z sąsiednich mieszkań. Wśród nich jest troje dzieci i kobieta w ciąży. Kolejnym kilku osobom ratownicy udzielili pomocy na miejscu.

Po ugaszeniu pożaru, w trakcie przeszukiwania pogorzeliska, strażacy natrafili na zwłoki dwóch osób. Ciała były zwęglone, lecz wstępnie ustalono, że ofiarami ognia są kobieta i mężczyzna.

Łącznie z budynku ewakuowano blisko 30 osób. Są to mieszkańcy klatki, w której doszło do pożaru. Wszyscy znaleźli schronienie u rodziny i znajomych.

Obecnie policjanci oraz prokuratura prowadzą czynności mające na celu ustalenie przyczyn pożaru.

 

(fot. lublin112.pl, nadesłane – Łukasz, Nate, Sabina, Leszek, Seba)

24 komentarze

  1. tragedia straszna spoczywajcie w pokoju

Kursy walut

  • USD 4.5066zł -0.22%
  • GBP 5.4151zł 0.02%
  • EUR 4.6684zł -0.28%
  • CHF 4.7421zł -0.06%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej