690 680 960

Trafił do aresztu za podpalanie piwnicy w bloku. Trzeba było ewakuować mieszkańców (zdjęcia)

W minioną sobotę w Gościeradowie Folwarku doszło do pożaru piwnicy w bloku mieszkalnym. Policjanci zatrzymali 22-latka, który odpowie za podpalenie.

Do pożaru doszło w minioną sobotę w miejscowości Gościeradów Folwark w powiecie kraśnickim. Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze w piwnicy bloku mieszalnego. Na czas prowadzenia akcji gaśniczej konieczna była ewakuacja mieszkańców.

Policjanci z Annopola ustalili na miejscu, że w piwnicy widziany był mężczyzna, który mógł mieć związek z zaistniałą sytuacją. Strażacy jako prawdopodobną przyczynę zdarzenia wskazali podpalenie.

Mundurowi nieopodal bloku, w zaroślach odnaleźli chowającego się tam 22-latka z powiatu kraśnickiego. Mężczyzna był nietrzeźwy, miał w organizmie niemal dwa promile alkoholu. 22-latek został zatrzymany i przewieziony na komendę.

Na miejscu policjanci pod nadzorem prokuratora wykonali oględziny z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa i technika kryminalistyki. Podpalone przedmioty znajdujące się w piwnicy bloku częściowo uległy zniszczeniu.

Wobec tego, że podpalenie mogło zagrozić życiu i zdrowiu wielu osób, wobec 22-latka został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Zgodnie z kodeksem karnym za takie przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Kraśnik, nadesłane)

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.4325zł 1.12%
  • GBP 5.3212zł 0.85%
  • EUR 4.7476zł 0.6%
  • CHF 4.7856zł 0.84%

Polub nas