Tomaszowice: Naoglądali się rosyjskich filmików i przyczynili się do wypadku

Dzisiaj przed południem w Tomaszowicach zderzyły się dwa samochody. Wcześniej kierujący volkswagenem golfem zajechał im drogę i groził pałką.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 10 w Tomaszowicach, na trasie Lublin – Nałęczów. Podczas manewru wyprzedzania zderzyły się osobowy nissan i dostawczy mercedes. Jak wyjaśniali nam kierujący pojazdami wszystko zaczęło się kilka kilometrów wcześniej. Jadący od strony Lublina kierowca volkswagena golfa, chciał wyprzedzić jadące przed nim terenowe auto. Przez kilka minut manewr ten mu się nie udawał, głównie ze względu na liczne zakręty a także jadące z naprzeciwka inne pojazdy. Gdy w końcu wyprzedził, postanowił najprawdopodobniej wyładować swoją złość na kierowcy terenówki, za to, że ten przez teren miejscowości jechał zgodnie z przepisami.

Zajechał mu drogę, nagle zahamował a następnie jeden z mężczyzn znajdujących się w środku zaczął machać długim przedmiotem podobnym do pałki. Po chwili takiej powolnej jazdy kierujący terenówką postanowił wyprzedzić golfa, zjechał na lewy pas jezdni, to samo zrobił jadący z tyłu dostawczy mercedes oraz osobowy nissan. Gdy auta zrównały się z golfem, ponownie jeden z mężczyzn zrobił ruch pałką jakby chciał uderzyć w auto, które go wyprzedzało. Kierowca terenówki gwałtownie zwolnił obawiając się uderzenia, za nim jadący mercedes również, jednak kompletnie zaskoczony rozwojem wydarzeń kierowca nissana z impetem uderzył w tył dostawczego auta.

Świadkowie zdarzenia widząc co się stało, zatrzymali mężczyzn podróżujących volkswagenem. -Od razu zablokowaliśmy im drogę gdyż chcieli uciekać, usiłowali jeszcze nas staranować, jednak udało nam się uniemożliwić im ucieczkę -wyjaśniał nam jeden ze
świadków.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, pogotowie ratunkowe oraz policja. Pasażerka nissana, starsza kobieta, została z obrażeniami ciała przewieziona do szpitala w Lublinie. Jak ustaliliśmy, lekarze podejrzewają m.in. uraz klatki piersiowej. Wszyscy kierujący pojazdami byli trzeźwi. Teraz funkcjonariusze lubelskiej drogówki ustalają przyczyny oraz okoliczności zdarzenia.

(fot. lublin112)
2014-05-22 17:21:40

18 komentarzy

 1. ej to wy wszyscy wieśniaki z LLE, LLB, LKS, LKR i innych jak chcecie polecieć do rodzinki do Anglii to wypierd***ć do Warszawy na lotnisko a nie banda hipokrytów wrzuca na LSW a jak przyjdzie odebrać siostrę, brata, mamę czy babcię to pierwsi jadą tam. Co chwilę widzę jak takie cwaniaki miastowe z lublina nie dają rady na prostych rondach turbinowych. Banda hipokrytów.

 2. To jest port lotniczy Lublin a nie Świdnik, więc co się rzucasz?

 3. dlatego mam zawsze włączoną kamerkę,koszt niewielki a w takich sytuacjach bardzo przydatna

 4. czego tym downom pozasłaniali te hamburskie ryje ,byłoby wiadomo w jaki pusty łeb pałą przywalić

 5. Wieś ze Świdnika…… nasadzić buraków dać gracki i w pole plewić 🙂

 6. Wielu z Was wiąże zachowania kierowców na drodze z tablicami rejestracyjnymi. I niestety przyznam, że coś w tym jest. Często poruszam się samochodem po ulicach Lublina, sam posiadam tablice LUB. Nie jestem święty, jak ktoś jest niech pierwszy rzuci kamieniem, ale większość kierowców którzy walą po mieście ile fabryka dała, wymijają samochody które zatrzymały się przepuścić pieszych, nie włączają kierunku przy zmianie pasa zajeżdżając przy tym drogę przed samym nosem i wiele więcej to zazwyczaj nie LU, tylko LLE, LSW, LUB etc.

 7. niech bym go trafił frajera, to by przez dupę pokarm przyjmował kozaczek z pod świdnika hahaha

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7978zł -0.09%
  • GBP 5.2235zł -0.27%
  • EUR 4.5481zł -0.14%
  • CHF 4.1279zł 0.2%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja