Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

To ostatnie dni funkcjonowania sklepów tej sieci. Część z nich zamkną na stałe

Jest już znana ostateczna data zamknięcia sklepów Tesco w Polsce. Nowy właściciel sieci podjął też decyzję o całkowitej likwidacji niektórych obiektów. Wśród nich są trzy z naszego regionu.

Firma Salling Group, czyli właściciel sieci sklepów Netto, podjął decyzję o definitywnym zamknięciu kolejnych sklepów Tesco. Początkowo planowano, że będzie to kilkanaście placówek, teraz już wiadomo, iż na liście znajduje się 61 pozycji. Ich format jest niezgodny z tym, pod jakim działają sklepy Netto. Część z nich jest po prostu zbyt duża, aby mogła zostać przekształcona w dyskonty. Głównie chodzi o hipermarkety kompaktowe, które działają również na terenie województwa lubelskiego. Dodatkowo nowy właściciel, po przeanalizowaniu obrotów oraz ich lokalizacji, nie widzi w nich potencjału.

Na liście znajdują się m.in. obiekty przy ul. Lwowskiej w Chełmie, w Zakręciu koło Krasnegostawu oraz na ul. Stagrowskiego w Radzyniu Podlaskim. Jak ustaliliśmy, ostatnim dniem funkcjonowania tych sklepów będzie wtorek 26 października. Jednocześnie dla każdego z obiektów będą podejmowane decyzje dotyczące ich przyszłości. W grę wchodzi m.in. ich wyburzenie lub sprzedaż.

Przypomnijmy, w marcu ub. roku firma Salling Group przejęła 301 sklepów Tesco i dwa należące do sieci centra dystrybucyjne. Pozostałe obiekty z szyldem Tesco, głównie największe hipermarkety, znalazły innych nabywców i obecnie funkcjonują w nich już sklepy m.in. Kaufland, Carrefour czy Leroy Merlin. Obecnie trwa rebranding sklepów Tesco na dyskonty Netto. Do końca toku w nowych barwach ma funkcjonować już 150 placówek.

Ostatnim dniem funkcjonowania sklepów pod szyldem Tesco w Polsce ma być 31 października.

(fot. Google Street View)

11 komentarzy

  1. Co bedzie w chelmie po upadku tesco? Auchan?

  2. Są jakieś wyprzedaże w związku z tym, tak jak to było w Tesko na Orcana?

  3. Anglicy to jednak głupi naród. Każdego dnia coraz bardziej biednieją, staczaja się w stronę czarnej d…przez wyjście z UE.
    Daje im rok i będą skomolac o powrót do UE.

  4. Google Street View , Radzyń Podl.

  5. Lepiej powiedzcie, kto Zajączki odkupi ?

  6. A je…ł ich tan pies 8 małe pieski też.,jest tyle roboty, że każdy znajdzie coś dla siebie, to nie robota w kopalnni.

Wiadomości z info112