Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Tłumy na Rynku w Kazimierzu Dolnym. Jest Mikołaj, rękodzieło i szereg przysmaków (zdjęcia)

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się Kazimierski Jarmark Świąteczny. Na Rynku oferowanych jest szereg produktów i przysmaków.

W piątek, już po raz 15., na Rynku w Kazimierzu Dolnym rozpoczął się Kazimierski Jarmark Świąteczny. Wydarzenie to cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno mieszkańców, jak też turystów. Podobnie jak w poprzednich latach, centralny plac tego nadwiślańskiego miasteczka zapełnił się straganami, na których wystawcy oferują wyroby rękodzielnicze, ozdoby świąteczne, a także szereg innych produktów.

Jarmark słynie również z wyjątkowych przysmaków. Skosztować można specjałów przygotowanych przez miejscowe koła gospodyń wiejskich, a nawet druhów z jednostki OSP w Kazimierzu Dolnym. Powodzeniem cieszą się: gorący żurek, fasolka po bretońsku, zupa grochowa, pierogi, a także pieczony dzik.

Z kolei na scenie obejrzeć można było występy m.in.: dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rzeczycy, wokalistów z Domu Chemika oraz grupy z internatu szkolnego, posłuchać koncertu w wykonaniu Trzeci Księżyc Lokalne Bistro, a także recitali. Oczywiście nie mogło zabraknąć również Świętego Mikołaja, który przybył z prezentami dla uczestników wydarzenia.

Kazimierski Jarmark Świąteczny potrwa do godziny 17. Zakończy go spotkanie opłatkowe organizowane przez Radnych Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym.

(fot. Artur Pomianowski – Burmistrz Kazimierza Dolnego)

16 komentarzy

  1. głupi lud kupuje takie jarmaczne jarmarki !!!!

  2. Na zdjęciu nr 8 chyba wielkie otwarcie?

  3. Te zdjecia to fikcja ludzi mało w sobote było biało ,w niedziele były obfite opady cały dzień

  4. Za Tuska tak nie było

  5. A gdzie zdj z soboty i niedzieli