Tłumaczyli policjantom, że mają prawo przemieszczać się do sklepu po piwo, kiedy chcą i z kim chcą

Kierująca hondą odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. 27-latka wraz ze swoimi dwoma kolegami odpowie również za niestosowanie się do aktualnych obostrzeń w przemieszczaniu się.

Zamojscy policjanci wczoraj na ul. Śląskiej w Zamościu, w rejonie sklepu spożywczego, zauważyli trzy osoby przemieszczające się w bliskiej odległości od siebie. Co więcej ich zachowanie wzbudziło podejrzenie mundurowych. Przypuszczali, że mogą znajdować się pod działaniem alkoholu.

Po chwili cała trójka wsiadła do zaparkowanej w niedalekiej odległości hondy i zaczęła odjeżdżać. Wówczas mundurowi postanowili zareagować. Pojazd został zatrzymany do kontroli drogowej. Za kierownicą hondy siedziała 27-letnia mieszkanka Zamościa. Jak się okazało po badaniu alkomatem, kobieta miała w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Wkrótce 27-latka odpowie przed sądem za jazdę po alkoholu. Co więcej kobieta w chwili kontroli nie miała przy sobie prawa jazdy. Oprócz tego, 27-latka wspólnie z kolegami w wieku 35 i 37 lat nie stosowała się również do aktualnych obostrzeń wprowadzonych dla bezpieczeństwa nas wszystkich.

Cała trójka wyszła z domu nie po to, aby zaspokoić niezbędne do codziennego życia potrzeby, ale po to, aby kupić alkohol i na dodatek we troje przemieszczali się bez zachowania obowiązującej, co najmniej 2-metrowej odległości od siebie. Mundurowym arogancko tłumaczyli, że mają prawo przemieszczać się do sklepu po piwo, kiedy chcą i z kim chcą, a policjantom nic do tego. Za nieodpowiedzialne i niezgodne z przepisami zachowanie wszyscy otrzymali mandaty karne.

(fot. Policja Zamość)

Zobacz również

22 komentarze

 1. Ale ona miała, niestety, rację.
  Nie wolno ograniczyć swobody przemieszczania się i wolności zgromadzeń rozporządzeniem, bez uprzedniego ogłoszenia stanu wyjątkowego, albo stanu klęski żywiołowej.

  • Kubo a w przypadku ogłoszenia stanu wyższego to kto będzie płacił odszkodowania biznesmenom którym firmy popadają nie z winy podatnika a zarazy?

   • „narodzik” szybko dał się usadzić, pokornie stoją w kolejeczkach pod sklepami i łapią przeziębienia, a potem będzie panika jeszcze większa… partia żartobliwie zwana prawo i sprawiedliwość powinna zostać przez naród wywieziona na taczkach wraz z armią kolaborantów i pożytecznych idiotów za wprowadzanie ograniczeń w podstawowych prawach obywatelskich bez żadnego prawnie opisane trybu(patrz stan wyjątkowy). Dla zdrajców i ograniczających podstawową wolność kara może być tylko jedna. Ku rozwadze i przestrodze…

   • Wprowadza 500+ i będzie dobrze 😉

   • no ale tutaj chodzi głównie o prowadzenie auta pod wpływem :/ a to że nie można się gromadzić raczej nie jest jakimś uciążliwym dla życia aspektem . Poza tym ustanowili i tak z tym nie wygrasz jedynie możesz zarobić szybki mandat , więc sorry ale sam pewnie byś tak nie zrobił a udajesz jakiegoś przywódcę ruchu oporu

  • Tym razem masz rację stary alkoholiku. Jesli dla mnie produktem niezbędnym jest piwo, bo naprzykład mam kaca i chce walnąć klina to jest to zgodne z ustawą. Chyba że ktoś mnie oświeci i wskaże mi listę produktów niezbędnych, ale taką ustawową, podpisaną przez rząd i prezydenta…

   • Nie jest to nawet ustawa, tylko rozporządzenie, akt niższego rzędu, na kruchych podstawach prawnych. Nie ma też w nim definicji produktów niezbędnych.

 2. Widocznie sa niezniszczalni do tego i bogaci…!!!

 3. W zwiazku mozliwoscią wychodzenia tylko po artykuły niezbedne do codziennego zycia ja sie pytam dlaczego zakazem handlu do tej pory nie zostały objęte sklepy monopolowe.

 4. To jest pokazanie głupoty tego przepisu o przemieszczaniu się… ludzie mają chodzić w odległości 2 metrów ale w samochodzie mogą siedzieć łokieć w łokieć (nie muszą razem mieszkać, można zabierać sąsiadów i współpracowników)… pomijam fakt, że jechali się naj/ebać, ale do pracy, czy po normalne zakupy można jechać pełnym samochodem.

 5. Dlaczego w Zamościu jest ulica śląska,bo nie wiem tej przyczyny????????

 6. Kuba ,jak nie wolno ograniczać swobód jak są ograniczone ? i co im zrobisz ? do sądu podasz ? Przecież to dla naszego dobra . Ale z tymi artykułami niezbędnej potrzeby ,to juz nie jest tak oczywiste ,bo każdy ma te potrzeby inne i dla jednego to chleb i bułki a dla innego wóda i fajki

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0244zł -0.64%
  • GBP 4.9316zł -1.03%
  • EUR 4.4264zł -0.26%
  • CHF 4.1494zł -0.51%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online